Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Česko Slovenská Superstar: Divadlo podruhé!

Gabriela Honková

Gabriela Honková

28. 9. 2009

Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Soutěžící měli pouze jednu noc na to, aby se naučili svůj duet. Do jakých dvojic se poskládali a jaké písně si vybrali? Jak to zapůsobilo na porotu? To jsou otázky, na něž už známe odpovědi.

Leoš Mareš a Adéla Banášová- Česko Slovenská SuperStar

Leoš Mareš a Adéla Banášová, Foto: Hana Vítová, Topzine.cz

Včera postoupilo z divadla do dalšího kola 40 soutěžících ze 62. Porota byla připravena na vše, hlavně však na pěvecké zážitky. Sestavy dvojic byly velmi zajímavé. Soutěžící si rychle museli vybrat svůj protějšek pro vystoupení – měli na to pouze 24 hodin. Píseň si pak vybírali pouze z šesti nabídnutých hitů. Na jevišti zazněly skladby jako:  Čau lásko!, Zvonky štěstí a další.

Thomas Puskalier zazpíval s Adrianou, kterou porota ohodnotila slovy: „Máš i na viac“, ovšem pustili ji dál. Snad v dalším kole ukáže porotě, co v ní skutečně je. Martin Chodúr vytvořil dvojici s  Terezou Kopáčkovou. Opět nový zázrak na hudebním poli.

Leona Šenková s písní Čau lásko si vybojovala uznání poroty. „Leona, ty jsi nekompromisné torpédo,“ podotkl Paľo Habera. „Parní válec!“ doplnila ho Marta Jandová. Petr Ševčík bohužel nepřečetl text, a tak mu ho povolili vzít do ruky. Porota totiž moc dobře věděla, že to zazpívat umí a nechtěli se o ten zážitek připravit. Dostali s partnerkou Anetou druhou šanci. Tu využili moc dobře a porotou byli pochváleni jen s výhradami k Petrovi, že by se měl méně zabývat sám sebou. Zpívá přece pro lidi, publikum, fanoušky. Oba z dvojice postoupili.

„Zvonky štěstí“ si většina soutěžících zazpívat nechtěla. Jde o těžký text, ale Nikoleta Balogová se svým partnerem Karlem to s grácií, elánem a dobrou náladou zazpívali. „Vybrali jste si skvěle, užili jste si to. Divím se, že nepraskaly žárovky z tvého vysokého hlasu“, podotkla Marta Jandová o hlase Nikolety. Očividně se líbili.

Porota rozdělila při vyhodnocení soutěžící do tří skupin. Ti, kteří byli posláni do foyer, postoupili. Druhá skupina (nepostupujících) čekala na ortel v podzemí. Třetí skupina musela společně ještě zazpívat píseň od skupiny Olympic „Skončili jsme jasná zpráva“, aby porotu přesvědčila. V průběhu písně chodili členové poroty po pódiu kolem dokola mezi soutěžícími a komu položili ruku na rameno, ten v soutěži skončil.  Kdo vydržel, měl postup na Dlouhou cestu zaručen.

Tato část bude už dnes. Po dnešním dni ze 40 účastníků zůstane jen 24 finalistů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česko Slovenská Superstar: Divadlo podruhé!