Menu
TOPZINE.cz
Sport

České tenistky si zahrají finále Fed Cupu 2011

Jana Peroutková

Jana Peroutková

19. 4. 2011

Po propařené noci se české tenistky Petra Kvitová a Barbora Záhlavová-Strýcová s úsměvy na rtech neostýchaly a prohlásily, že z finálového soupeře strach rozhodně nemají. Plné optimismu a nadšení se těší na listopadové finále Fed Cupu 2011 proti Ruskám, které si vybojovaly o víkendu v Belgii.

Český fedcupový tým

České tenistky si vybojovaly postup do finále Fed Cupu, zleva: kapitán P. Pála, P. Kvitová, B. Záhlavová-Strýcová, I. Benešová, L. Hradecká Zdroj: fedcup.com

Po 23 letech budou mít české tenistky šanci zopakovat úspěch a nad hlavy zdvihnout vítěznou trofej ze ženské tenisové soutěže Fed Cup. Po vítězné bitvě s belgickými hráčkami je čeká finálové kolo s Ruskem, a to nejspíše v Moskvě. Důvodem, proč se finále Fed Cupu bude hrát v Moskvě, je zřejmě to, že ruské tenistky zde dokázaly zvítězit již desetkrát. V semifinále hladce porazily Itálii 5:0 a domácí prostředí jim může pro finále jen nahrávat. Nicméně ani naše reprezentantky neztrácejí naději a šance na výhru je vysoká nejen pro optimismus, euforii a nadšení z výhry nad Belgií.

České tenistky pod vedením Petra Pály však musely zabojovat, neboť průběh nebyl tak hladký jako v případě ruských tenistek. Rozhodující čtyřhru už ale ovládly a po výsledku 6:4, 6:4 a celkově 3:2 na zápasy si postup do finále už nenechaly utéct.

Fed Cup, semifinále: Belgie – ČR – 2:3

Filipkensová – Kvitová – 2:6, 6:7

Wickmayerová – Záhlavová-Strýcová – 6:4, 6:4

Wickmayerová – Kvitová – 7:5, 4:6, 2:6

Filipkensová – Záhlavová-Strýcová – 6:2, 6:3

Mestachová/Van Uytvancková – Benešová/Záhlavová-Strýcová – 4:6, 4:6

Finálové zápasy Fed Cupu mezi tenistkami Ruska a České republiky jsou na programu od 5. do 6. listopadu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

České tenistky si zahrají finále Fed Cupu 2011