Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

České respirátory jsou mnohem lepší než čínské

Komerční sdělení

Komerční sdělení

22. 11. 2021

Chránit se před Covidem můžeme mnoha způsoby. Ideální je se nestýkat s lidmi vůbec, nicméně toto řešení je pro většinu našinců nerealizovatelné.

I respirátory však mohou působit jako výborný ochranný prvek. Problém je, že ne všechny jsou natolik kvalitní, abyste se na ně mohli za všech okolností spolehnout.

V hlavní roli filtr

Všechny čínské výrobky pochopitelně nejsou špatné. Konec konců, dnes se v Říši středu vyrábí ledacos. Co se ovšem respirátorů týče, o žádnou slávu se nejedná.

Hlavně verze s označením N95 nejsou zrovna nejlepší. Jsou dobré, co se týče protekce před prachem a obecně většími částicemi, které víří vzduchem třeba během určitých stavebních pracích. Pokud se však jedná o ochranu před viry, tam už nejsou příliš účinné. I tak se u nás stále tyto modely běžné prodávají.

Chcete-li však opravdovou kvalitu, pořiďte si raději respirátory FFP2, případně ještě o něco účinnější FFP3. Jedná se o mnohem lepší produkty hlavně díky tomu, že disponují velmi dobrou filtrační vrstvou, která mimo jiné dokáže zachytit i mnohé viry.

Nejedná se ovšem o dražší respirátory, než jsou ty pocházející z čínských luhů a hájů. Často jsou i o několik korun levnější. Navíc kupříkladu firma GOOD MASK poskytuje zájemcům možnost objednat si sadu vzorků zdarma. Stačí jen zaplatit za přepravu, respektive balné.

Alternativy

Respirátor dnes musí mít nasazený každý, kdo jde nakupovat, na úřad, případně sportovat do uzavřeného prostoru. Dá se ale použít i něco jiného?

Klasické roušky, případně jejich domácí alternativy se dnes již používat nesmějí, ovšem budete-li chtít, můžete si koupit takzvanou nano roušku, respektive nano nákrčník. Obojí je možné dezinfikovat praním, avšak pozor, průměrný nákrčník se bez poničení filtru dá vyprat maximálně pětkrát. Vzhledem k tomu, že stojí zhruba necelou tisícovku, nejedná se o zrovna dobrou investici.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

České respirátory jsou mnohem lepší než čínské