×
TOPZINE.cz

České ISIC karty v Manchesteru převálcovaly konkurenty ze 123 zemí

isic-kartaČeská republika byla koncem září na konferenci World Youth and Student Travel Conference v Manchesteru vyhlášena jako číslo 1 ze 124 členských zemí v propracovanosti servisu pro držitele studentské mezinárodní karty ISIC v roce 2008.  Druhé bylo Slovensko.

ISIC karta, Zdroj: archív
ISIC karta, Zdroj: archív

„V rámci každoročního hodnocení se sleduje zejména rozvoj ISIC benefitů, dále všeobecné povědomí o průkazu ISIC a jeho profil v daném teritoriu, a v neposlední řadě také počet držitelů karet v závislosti na celkovém počtu studentů v dané zemi,“ řekla za ISIC pro Topzine.cz Katka Hadvigová.

V Česku jsou jen dvě veřejné vysoké školy, které ISIC karty nevyužívají jako oficiální identifikační průkaz svých studentů, a už sto středních škol využívá čipový ISIC k zaznamenávání docházky, přístupům na počítače, ale také k objednávce obědů. Počet držitelů této studentské karty se letos vyšplhal na 241 000.

Ředitel GTS ALIVE s.r.o. Matt East k ocenění ISIC týmu v České republice prohlásil, že jej bere jako výzvu do budoucna. Řekl, že by chtěl díl rozšiřovat a zkvalitňovat síť benefitů, které budou moci Češi během svých studií využívat. Nyní je možné po celém světě využít nejrůznější slevy na 42 000 místech, z toho na 1 900 v Česku.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..