Menu
TOPZINE.cz
Cestování

České hotely jsou evropskou špičkou v nabízeném poměru ceny a kvality

Tomáš Miška

Tomáš Miška

15. 7. 2011

Nejluxusnější dovolená v České republice? Proč ne. Naše vlast se stala pro cestovatele číslem jedna. A to především když porovnáte cenu s kvalitou hotelových zařízení.

FOTO: Zážitková turistika a gastronomie tvoří nedílnou součást mnoha našich hotelů

Zážitková turistika a gastronomie tvoří nedílnou součást mnoha našich hotelů, Zdroj: sxc.hu

Léto už je v plném proudu a mnozí z vás nemají stále svou vysněnou destinaci vybranou a přemýšlí o ideální dovolené.

Rozhodujícím faktorem a pomocnou rukou při výběru dovolené v takové situaci může být Value for Money Index neboli poměr ceny a kvality.

Průzkum hovoří jasně, české hotely stoupají ke hvězdám

Velmi pozoruhodným, a pro někoho i překvapivým, se stal výsledek nedávného průzkumu. Podle něho je naše vlast pro poměrně náročné evropské cestovatele zemí s nejlepším poměrem ceny a kvality, a to v kategorii dvou až pětihvězdičkových hotelů.

Informoval o tom server hotel.info, který zároveň na svých stránkách sestavil žebříček dvaceti nejžádanějších destinací, co se poměru cena/kvalita týče.

Ptáte se, kam v Evropě za nejlepšími hotely? Důležitým ukazatelem je poměr ceny a kvality

Hodnoty jsou sestaveny jako průměr z deseti možných bodů udělených návštěvníky.

  1. Česká republika                7,67
  2. Portugalsko                         7,59
  3. Polsko                                 7,56
  4. Bulharsko                            7,56
  5. Maďarsko                            7,54

Výsledky průzkumu byly sestaveny na základě více než jednoho milionu recenzí a připomínek, které uvedli přímo ubytovaní hoteloví hosté.

FOTO: Moderní úprava pokojů přiláká plno zákazníků

Moderní úprava pokojů přiláká plno zákazníků

Zákazníci hodnotili hotely ve třiceti evropských zemích bodovým ohodnocením od 0 do 10. Při konečném sčítání se ukázala Česká republika nejvíce úspěšnou zemí s konečným průměrem 7,67 bodů.

„Výsledek této ankety nás velice potěšil. I v dnešní době, kdy pomalu hospodářská recese odezněla, je poměr ceny a kvality pro zákazníky velice důležitý.

Navíc, v případě, že chceme, aby se do České republiky hosté vraceli, je důraz na kvalitu skutečně zásadním aspektem cestovního ruchu,“ pochvaloval si výsledky průzkumů generální ředitel agentury CzechTourism Rostislav Vondruška.

Oproti výzkumu prováděném za podobných podmínek v únoru letošního roku, kdy se naše vlast umístila na třetím místě, se dnes vyhřívá na výsluní evropských hotelů. Otázkou však zůstává, jak moc jsou výsledky měření relevantní a zda máme k vynikající kvalitě hotelů co přidat i k potěšení lidského oka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

České hotely jsou evropskou špičkou v nabízeném poměru ceny a kvality