České filmy o drogách: Náměstí přes míru… prosíme, vystupte, příští stanice Kurta Cobaina!

České filmy o drogách, Samotáři
Samotari Zdroj: Distributor filmu.

Minule jsme se zaměřili na nejznámější zahraniční filmy o drogách z prostředí jejich uživatelů, ale jak jsme na tom s filmy o drogách z naší produkce? Vítejte v  českém psychotropním světě…

Jak šel čas s Katkou Bradáčovou... Zdroj: distributor filmu
Jak šel čas s Katkou Bradáčovou…. Zdroj: distributor filmu

Zahraniční filmy o drogách už známe, proto si dnes naopak představíme osm českých drogových skvostů. Předvedeny vám budou filmy: Šeptej, Mandragora, Anděl exit, Katka, Perníková věž, Samotáři, Ro©k podvraťáků, Kanárek a Zatracení.

Šeptej… na křídlech adrenalinu, lásky a fantazie

Šeptej Zdroj: Distributor filmu.

Píše se rok 1996 a jedním z prvních filmů, který sice není primárně o narkomanech, ale objevují se v něm drogy ve spojitosti s taneční scénou, je snímek Šeptej režiséra Davida Ondříčka s debutující Taťánou Vilhelmovou, věčně vysmátým Janem Čechtickým, tajemnou Kateřinou Winterovou a hledajícím se Janem P. Muchowem, který se také podílel na filmové hudbě.

Film o naivní venkovské dívce, která uteče z domova do lákavého velkoměsta, kde posléze zjišťuje, že život i lidé jsou zde rozdílní, má kultovní charakter obzvláště pro generaci, která s ním dospívala.  Typickými hity pro Šeptej jsou od Colorfactory – It’s always you a rozverný song Petal 7 od Wuble U. Pokračování na další stránce…

3 (60%) 2 hlas[ů]

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Pavlů

Studuji masovou komunikaci a psychologii. Mám ráda vše co se týká umění z výtvarného třeba Dalího, z literatury K.Čapka,W.Saroyana, Maupassanta nebo I.D.Yaloma. Baví mě tanec, squash a co se týče hudby, tak mě v poslední době zaujala skupina Jananas, jinak poslouchám různé žánry, třeba i Bjork. A jelikož ráda píšu a jsem filmový maniak a fanda nezávislého filmu, začínám přispívat na Topzine do rubrik Portréty režisérů a Premiéry. Časem možná i do jiných rubrik – nejspíš do Redakčního blogu nebo do Zdraví a sex. Pokud mi to čas dovolí. Motto : Jsme jako kusy kamene, které sochař přetváří do lidské podoby a pod údery jeho dláta, pro nás tak bolestnými, se stáváme dokonalejšími (Attenborough).

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*