Česká štafeta má bronz

Redakce

Redakce

24. 2. 2010

V závodě 4×10 km muži česká čtyřka složená z běžců Jakš, Bauer, Magál, Koukal z pozice černého koně zaslouženě vybojovala cenné třetí místo.

Lukáš Bauer Zdroj: olympic.cz

2x bronzový Lukáš Bauer Zdroj: olympic.cz

Závod začal během hustého sněžení a prvních 10 kilometrů proto jeli všichni běžci bez větších rozestupů ve vytvořeném vláčku. Až v posledních ze tří kol, které musel každý z běžců absolvovat se oddělilo pět běžců. Martin Jakš Lukáši Bauerovi předával až na devátém místě se ztrátou 26 vteřin. Lukáš Bauer zajel opravdu s bravurou. Celý náskok vedoucí skupinky běžců jako jediný smazal a předával Jiřímu Magálovi dokonce z druhého místa. Pro Jiřího Magála byla tato pozice ideální. Celou svou jízdu jel na třetím místě v závěsu za běžci ze Švédska a Francie. Celá tato trojice si vybojovala na ostatní u předávky víc jak půlminutový náskok. Jistota medaile se v tu chvíli zdála jasná. K heroickému výkonu se však odhodlal Nor Northug, který celý tento náskok dojel a ukořistil pro svůj tým stříbrnou příčku. S přehledem vyhrála štafeta ze Švédska. Jediný otazník tak visel nad tím, zda oči pro pláč zůstanou Francouzům nebo štafatě z ČR. Martin Koukal ale zabojoval, s úsměvem na tváři dojel na třetím místě a české štafetě tak v této disciplíně na OH zajistil medaili po dlouhých 22 letech.