×
TOPZINE.cz

Česká rallyová scéna startuje v březnu do sezóny 2011

V letošním roce nás čekají opět dva šampionáty. Dvoudenní  obsahuje celkem sedm soutěží a jednodenní dokonce osm. Titul ve dvoudenních soutěžích bude obhajovat Pavel Valoušek a v jednodenních Roman Kresta.

Jaroslav Orsák
Jaroslav Orsák – Mitsubishi Lancer Evo IX Foto: Ondřej Krajča, Topzine.cz

Vůbec celá rally se počátkem roku oblékla do nového kabátku. Nyní se vozy započítávají do deseti tříd podle objemu. Přesto by to neměl být žádný problém. V České republice se pomalu ale jistě blíží úvod Mediasport Mezinárodního mistrovství ČR. Úvodní soutěží bude Valašská Rally, která se jede na konci března. Poté bude na všechny posádky čekat dalších šest soutěží: Rally Šumava, Rallye Český Krumlov, Rally Hustopeče, Rally Bohemia, Barum Czech Rally Zlín a Rally Příbram. Titul v tomto takzvaném velkém mistrovství bude obhajovat Pavel Valoušek na Škodě Fabia S2000.

Václav Pech - Janner Rallye 2011
Václav Pech nedokončil Janner Rallye 2011 Foto: Ondřej Krajča, Topzine.cz                                           

Seriál Mistrovství ČR ve sprintrally začne svoji pouť v polovině dubna v Lužických horách. I zde bude sezóna dlouhá a dá se očekávat velmi početné pole startujících nejen z České republiky. Kromě Lužických hor se můžeme těšit na velmi populární Rallyesprint Kopná, Rally Krkonoše, Rally Vysočina, Rally Pačejov, Horáckou Rally, Rally Jeseníky a opět velmi populární Vsetínskou Rally. Titul by měl obhajovat Roman Kresta. Ten se ovšem bude soustředit na seriál dvoudenních soutěží.

Pavel Valoušek - Rally Bohemia 2010
Pavel Valoušek – mistr ČR v rally 2010 Foto: Ondřej Krajča, Topzine.cz

Obměna techniky proběhla u několika předních českých jezdců. Mezi obrovské favority bude patřit Roman Kresta, který si pořídil Škodu Fabia S2000, Pavel Valoušek pravděpodobně na stejném voze či Václav Pech na Mitsubishi Lancer Evo IX. Pech by mohl na Valašské Rally startovat s mnohem rychlejší verzí R4. Čeřit vody by chtěl na stejném voze Jaroslav Orsák nebo Josef Peták. Do malého mistrovství se stěhuje Jaromír Tarabus, který bude sedlat starší Punto S2000.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..