Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Česká Miss Válková si nezahraje roli Esmeraldy v připravovaném muzikálu Quasimodo

Foto: QuasimodoTvůrci připravovaného muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia se nakonec rozhodli pro Esmeraldu v provedení Markéty Procházkové a Radky Pavlovčinové.  Co si o konkurzech na roli svůdné tanečnice myslí samotné herečky?

FOTO: Konkurz do muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia

Radka Pavlovčinová neměla ani s pohybovou částí konkurzu žádné problémy Zdroj: muzikal-zvonik.cz

První kolo konkurzu proběhlo již 11. dubna a jak jsme vám slibovali v předchozím článku, koncem dubna se s konečnou platností rozhodlo o představitelkách hlavní role. Velkým favoritem byla Radka Pavlovčinová, která jak pohybovou, tak pěveckou část konkurzu zvládla na výbornou a bez jediného zaváhání. Na roli Esmeraldy se hodí i typově, tudíž to pro mnohé na výsledky netrpělivě čekající, nebylo velkým překvapením.

„Jsem plná emocí, nesmírně šťastná a poctěná zároveň. Je to velká zodpovědnost, tak doufám, že nezklamu. Těším se na celý herecký tým, nejvíc na Csongora Kassaie, je to můj velký oblíbenec,“ komentuje úspěch v konkurzu Radka Pavlovčinová.

Oproti tomu Markéta Procházková pro mě byla velkým překvapením a přiznávám, že jsem opravdu zvědavá na Esmeraldu v jejím provedení. Pětadvacetiletá studentka muzikálového herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka se dle vlastních slov na konkurz pilně připravovala.

„Z role Esmeraldy mám velkou radost. Moc se mi líbilo, jak s námi tvůrčí tým během konkurzu pracoval, už se nemůžu dočkat, až začneme zkoušet. Nakonec se ukázalo, že mé obavy byly zbytečné, že důležité je umět zareagovat na okamžitý podnět režiséra a dát to na první dobrou,“ prozradila o svém strachu z konkurzu Procházková.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/konkurz-na-muzikal-quasimodo-v-divadle-hybernia/]

Nemenším překvapením je vyjádření České Miss 2010 Jitky Válkové, které žádná role v muzikálu sice přidělena nebyla, ale v rámci dalšího sebevzdělávání v muzikálovém herectví byla přizvána k účasti na zkoušení.

„Postup do užšího výběru na hlavní roli beru jako velký úspěch. Byla to moje první muzikálová zkušenost a jsem za ní nesmírně vděčná. Sama cítím, že můj jevištní projev není ještě stoprocentní, dokonce jsem uvažovala o tom, že bych si zaplatila hodiny herectví. O to víc mě potěšila nabídka tvůrců účastnit se zkoušek nového muzikálu a zdokonalit si tak hereckou průpravu,“ vyjádřila se Jitka Válková k výsledkům konkurzu.

Do dalších ženských rolí byly obsazeny Dita Hořínková spolu s Gabrielou Vermelho, které budou alternovat Radku Fišarovou ztvárňující matku Esmeraldy. Podle nejnovějších zpráv začnou oficiální zkoušky 27. června v tanečním studiu Dance station a od 14. července se již začne zkoušet naostro v Divadle Hybernia.

Nesmrtelný příběh o zvoníkovi Quasimodovi a jeho lásce ke krásné cikánce Esmeraldě vychází z historického románu Victora Huga Chrám Matky Boží v Paříži. Na prknech Divadla Hybernia jej režijně zpracuje Martin Kukučka, který navíc spolu se svým kolegou ze známého režijního dua SKUTR, Lukášem Trpišovským, vytvořil i libreto. Hudebního zpracování se ujali Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař a písně otextoval Petr Kolečko.

FOTO: Foto z konkurzu do role Esmeraldy v připravovaném muzikálu Quasimodo Divadla Hybernia

Část odborné poroty

Pokud jste se o Quasimoda začali zajímat až nyní a unikly vám nějaké podrobnosti, vše můžete dohnat v článku, ve kterém jsme vám tento muzikálový projekt představili již v březnu. Slavnostní premiéra je naplánována na 11. listopadu a do té doby vás budeme o každé novince z příprav ihned informovat.

Quasimodo, kdysi se pro lásku umíralo

Divadlo Hybernia

Režie: Martin Kukučka

Hudba: Petr Kaláb, Jan Maxián, Jakub Prachař

Hrají: Jiří Korn, Ondřej Ruml, Tomáš Trapl, David Kraus, Zdenka Trvalcová, Radka Fišarová a další

Premiéra: 11. listopadu 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká Miss Válková si nezahraje roli Esmeraldy v připravovaném muzikálu Quasimodo