Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Česká Miss je za dveřmi

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

19. 3. 2010

Finalistky České Miss 2010Která z dvanácti mladých krásek jimi ale projde do světa modelingu, médií a showbyznysu vůbec, se dozvíme už zítra. Pokud vás zajímá volba, nalaďte si příslušný program, pokud vás ale zajímají až výsledky, zajděte si v neděli opět k nám.

zdroj: ceskamiss.cz

zdroj: ceskamiss.cz

Česká Miss vznikla jako alternativa a opozice k tradiční soutěži Miss ČR už v roce 2004. O pikantním detailu, že její zakladatelkou a ředitelkou je bývalá miss  z roku 1991 Michaela Maláčová, už byly popsány stohy papíru. Dlouho se také řešila otázka, jak uživí jedna poměrně malá Česká republika dvě soutěže královen krásy. V poslední době se zdá, že i tento problém je za námi a zatímco světová prestiž České Miss vzrůstá, její starší sestřička se bude muset tvrdě prát o své místo na slunci.

Maláčová přinesla dvě hlavní formální inovace: královnu krásy volí sami diváci prostřednictvím sms a druhou novinkou je, že se zásadně neuvádějí míry potenciálních miss. Od vzniku soutěže bylo takto zvoleno pět Českých Miss: Kateřina Smejkalová (2005), Renata Langmannová (2006), Lucie Hadašová (2007), Eliška Bučková (2008) a Iveta Lutovská (2009), která zítra předá pomyslné žezlo své nástupkyni.

České Miss 2005 - 2009, zleva: Iveta Lutovská, Kateřina Smejkalová, Lucie Hadašová, Eliška Bučková a Renata Langmannová, zdroj: ceskamiss.cz

České Miss 2005 - 2009, zleva: Iveta Lutovská, Kateřina Smejkalová, Lucie Hadašová, Renata Langmannová a Eliška Bučková, zdroj: ceskamiss.cz

Finále je opět plánované ve velkém stylu, tentokrát se bude odehrávat v Thámově hale v pražském Karlíně. Zúčastní se ho i legenda akčních filmů, herec Jean Claude van Damme, který usedne do čela poroty. Čestným hostem bude také Miss Universe 2009 Stefania Fernandezová. Poněkud diskutabilní otázkou je, jak dopadne sázka na moderátora, kterým se letos stal Libor Bouček. Nechme se tedy překvapit a v neděli na shledanou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká Miss je za dveřmi