Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Česká města ovládne Noc literatury. Číst bude Prachař i Vágnerová

Redakce

Redakce

12. 5. 2014

Čtvrť proslulou svými bary tentokrát pohltí puls intelektuálního rázu. Na pražském Žižkově se bude ve středu 14. května k pivu přikusovat poezie i próza. A too díky projektu Noc literatury, který rozehřeje knihomoly v předvečer zahájení největšího českého knižního festivalu Svět knihy.

FOTO: Noc literatury

Česko ovládne Noc literatury. Číst bude Prachař i Vágnerová. Zdroj: nocliteratury.cz, Drahomír Stulír

Veřejná čtení naleznou útočiště nejenom v hospodách, ale i v budovách škol či v divadle Járy Cimrmana. A pokud zatoužíte po jiné odrůdě umění, můžete směle ochutnávat i z menu doprovodného programu, v němž číhají lahůdky jako koncert Krch-off bandu či promítání krátkých filmů Izraelce Etgara Kereta.

Noc literatury však nesouvisí pouze se stověžatým velkoměstem české kotliny. Účastní se jí 19 zemí, z nichž každá představí jednoho ze svých současných autorů.

Někteří zahraniční spisovatelé dokonce přijedou na předčítání svého díla osobně, mezi nimi například Belgičanka Annelies Verbeke, jejíž jméno znají čtenáři a čtenářky obzvláště díky jejímu debutu Spi!

Jednovečerní série čtení se prožene i Ústím nad Labem, Karlovými Vary či Olomoucí a dalšími městy ve zbylých účastnických státech – třeba Londýnem nebo Mnichovem. Obecenstvo může nalákat i to, že role předčítačů se chopí známí herci jako David Prachař, Hana Vágnerová či Barbora Poláková.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká města ovládne Noc literatury. Číst bude Prachař i Vágnerová