Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Česká lázeňská města lákají stále více turistů. Hlavně z Ruska

Redakce

Redakce

24. 2. 2012

FOTO: Karlovy VaryRuských lázeňských hostů přijelo vloni do Česka o 30 % víc než v předcházejícím roce. Rusové si pochvalují zejména jazykovou vybavenost lázeňského personálu a také přímé letecké spojení mezi Karlovými Vary a Moskvou.

FOTO: Karlovy Vary

Karlovy Vary lákají stále více Rusů, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Nejvíce zahraničních turistů přijíždí do našich lázní z Německa (za loňský rok 162 tisíc). Hned na druhém místě v pořadí jsou Rusové (84 tisíc). Celkově do českých lázní v loňském roce zavítalo 711 tisíc hostů, z toho 51 % Čechů. Vyplývá to z analýzy Českého statistického úřadu a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

„Ruská klientela je velmi spokojená s úrovní lázeňských služeb,“ uvedl Tomio Okamura, viceprezident AČCKA. Většina ruských turistů mluví pouze rusky, a proto oceňují, že se v lázeňských městech Karlovarského kraje pohodlně domluví. S oblibou také využívají pravidelnou linku Karlovy Vary – Moskva, kterou provozují České aerolinie společně s Aeroflotem třikrát týdně.

Socha Petra Velikého uprostřed Varů

Rusové ale do Karlových Varů nepřijíždějí jen na krátké lázeňské pobyty. Mnohým se tu zalíbilo natolik, že se sem ve velkém stěhují a skupují lázeňské domy a hotely. Loni na podzim dokonce proběhla v médiích zpráva, že Rusové chtějí v centru města postavit sochu cara Petra Velikého. Vedení města to ale zamítlo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká lázeňská města lákají stále více turistů. Hlavně z Ruska