Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Česká designérka Kamila Písaříková hovoří o svém jelením světě

Redakce

Redakce

12. 10. 2010

FOTO: Čelenka DEERS!ROZHOVOR!Kamila Písaříková se na pomyslné módní nebe zapsala vskutku originálně. Její šperky ve tvaru jelenů vnesly do českého designu čerstvý vítr. O tom, jak se dostala k navrhování, i o její nové kolekci se s námi podělila v rozhovoru.

FOTO: Čelenka DEERS

Desingové šperky DEERS, Zdroj: archív Kamily Písaříkové

Kamila Písaříková a její jelení handmade výrobky jsou jedinečnými kousky českého designu. Jen na portálu, kde Kamila své jelení přátele prezentuje, má kolem patnácti set fanoušků a jejich řady se rozšiřují bleskovou rychlostí. Není se čemu divit – originality, kterou jelínci nabízí, se už nebojí ani starší ročníky.

Každý, kdo si jelínka koupí, k němu dostane i kartičku se jménem jelínka a náhradními díly. A uznejte, kdo by nechtěl mít doma originál, vyrobený často na zakázku, ladící k šatníku a zdobený broušenými kamínky Preciosa a Swarovski?

FOTO: Brože DEERS

Brože zdobené komponenty Swarovski a Preciousa

Vaším poznávacím znamením je motiv jelena – jak vás to napadlo? Symbolizuje to něco?

Motiv jelena přišel před pěti lety v rámci mé spolupráce s produkční agenturou, která měla ve znaku tři jeleny. Vzniklo PFko jako šperk, které se ujalo, jelínci začali dělat radost a věřím, že dělají dodnes.

Jak jste se dostala k návrhářství doplňků – byl to váš sen, nebo jste k tomu přišla jak slepý k houslím?

 Úplná náhoda to nebyla… šperky a doplňky jsou mojí vášní a velkým koníčkem. Fascinují mě a užívám si je. Před jelínky jsem vytvořila šperků několik, jeden cestoval dokonce i na výstavě po světě, a jelínci potom stvrdili moji závislost na špercích.

Máte představu, kolik jeleních doplňků jste již prodala? V jednom internetovém obchodě, kde prodáváte, je číslo mířící ke dvěma tisícům…

 V poslední době si připadám jako jelení továrna, připravuji se aktuálně na Designblok s novou kolekcí, proto jsou jelení stáda docela rozsáhlá. Denně uložím do krabiček zhruba 50 jelenů.

Kde se vaše výrobky dají vidět a koupit?

 Právě dokončuji přípravu webových stránek www.deers.cz a virtuální galerie, kde budou pobíhat novinkoví jelínci. Jinak je také možné si jelínky Deers koupit v kamenných obchodech po Praze, Českých Budějovicích, Českém Krumlově a Brně. Všechny kontakty najdete již brzy právě na webových stránkách. Specialitkou jsou jelínci jako šperky na obojky pro pejsky, které jsou k dostání v pražském obchodě Pet Fashion.

Co mají jelínci připraveného na podzim?

Právě se zdobí na novou kolekci Discoteque, která bude hodně třpytivá a fialová. Novinek je spoustu, přichází Řád třpytivého jelínka, limitovaná série autorských jelínkových kabelek a také plédů a šál. Nově jsem také adoptovala bílou srnku Evelínu v oboře Žleby, za kterou se chystám jet podívat.

FOTO: Kabelky DEERS

Kabelky z nové kolekce Discoteque

 

FOTO: Jelínci DEERS

Jelínci z nové kolekce Discoteque

Kamila Písáříková předvedla svoji tvorbu na letošním ročníku Designbloku v Praze, který skončil tuto neděli. Stylovému stánku vévodily barvy nové kolekce – stříbrná, fialová, zlatá a tyrkysová. Na Designbloku jste si mohli jelínky a další nové přírustky z řad kabelek prohlédnout a samozřejmě zakoupit. Premiéru zde mělo i nové logo značky Deers.

A co říká na letošní ročník sama autorka?

„Pro mě to byl týden plný především práce na jelíncích, která mě hodně pohltila. Jinak jsem byla ale nadšená z velkého prostoru plného inspirace, milých lidí a úžasných instalací. Naplnilo mě to energií, která ve mně dlouho zůstane.“

 Pokud jste Designblok nestihli, nemusíte smutnit. Jelínci Deers se dají zakoupit nejen v kamenných obchodech, ale i na několika webových stránkách. Tak neváhejte a adoptujte si taky jednoho!

FOTO: Jelínci DEERS

Jelínci DEERS

FOTO: Čelenka DEERS

Čelenka DEERS

 

FOTO: Modelky DEERS

Jak se jelínci nosí?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Česká designérka Kamila Písaříková hovoří o svém jelením světě