×
TOPZINE.cz

Češi vážně chybují v krmení psů a koček. Třetina trpí nadváhou či jim chybí maso

Jak správně krmit psy a kočky
Zdroj: Pixabay

Zhruba 30 procent domácích mazlíčků v ČR trpí nadváhou nebo obezitou. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci Komory veterinárních lékařů ČR. Problémem je podle nich i krmení psů a koček pouze rostlinnou stravou, které praktikují někteří vegetariánští nebo veganští majitelé.

Jak správně krmit psy a kočky
Zdroj: Pixabay

Psi podobně jako lidé tloustnou kvůli špatným stravovacím návykům, kdy jim „páníčci“ dávají zbytky ze svých jídel, nebo z nedostatku pohybu. Často může být podle komory problematický i pouze jeden člen rodiny, který smutným očím zvířete neodolá, a překrmuje ho. Majitelé podle viceprezidentky komory Radky Vaňousové často nemají ani odhad, kolik ve skutečnosti jejich zvíře váží.

Problémem podle komory je i trend, kdy se vegetariánští majitelé snaží krmit zvíře pouze stravou rostlinného původu. U koček je podle komory takový chov nepřípustný, ale i psi potřebují bílkoviny živočišného původu. Podle komory by krmení psů vegetariánskou stravou mohlo být posuzováno i jako porušování zákona na ochranu zvířat proti týrání.

Podle studie GfK Pet Food & Pet Care 2016 téměř tři čtvrtiny českých domácností chová doma nějaké zvíře jako domácího mazlíčka. Nejčastěji jde o psy (48 procent) a kočky (31 pct.). Za psa majitel ročně utratí přibližně 13.000 Kč, z toho 10.000 Kč dá za krmivo. U chovatelů koček jsou výdaje nižší, v průměru za ně domácnosti za rok dají přes 9000 Kč, z toho 7000 Kč za krmivo.

Autor ČTK

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


1 Komentář Češi vážně chybují v krmení psů a koček. Třetina trpí nadváhou či jim chybí maso

  1. Stejným nebezpečím jsou pro naše mazlíky i někteří veterináři,kteří budí nedůvěru.Jde hlavně o mladé dámy, které se cítí býti ověnčeny titulem MVDr a tím zasaženy nebeskou moudrostí, čímž vysoce ční nad tupý plebs.Srazit se s nimi v ordinaci i jen jednou ročně není příjemné a řešit cokoliv je přímo vyloučené.Článek vypotila asi jedna z nich.Omlouvám se všem kompetentním,ale moje dlouholetá zkušenost je taková.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..