Menu
TOPZINE.cz
Sport

Češi porazili Koreu a budou hrát o 5. – 8. místo

Martin Slabý

Martin Slabý

17. 3. 2010

vancouver-2010-mascotsNa třetí pokus se podařilo českým sledge hokejistům vyhrát, když porazili Koreu 4:2 a zahrají si o konečné páté až osmé místo. Deštěm zkrápěné sjezdovky nepřinesly štěstí českým lyžařům, když nikdo ze startující trojice svůj závod nedokončil.

Logo českého paralympijského týmu Zdroj: www.paralympic.cz

Logo českého paralympijského týmu Zdroj: www.paralympic.cz

Ve svém třetím utkání na paralympijském turnaji nastoupili čeští sledge hokejisté proti Korejcům již bez šance na postup do semifinále. Proti druhému asijskému protivníkovi na turnaji, který také svá první dvě utkání prohrál, se brzy ujali dvoubrankového vedení, které v dalším průběhu ještě zdvojnásobili. Korejci stačili v závěrečných minutách už jen zkorigovat na konečných 4:2. Dalším soupeřem v boji o konečné umístění bude českým reprezentantům Itálie. Prvenství v naší skupině získali hokejisté USA, kteří deklasovali Japonce 6:0.

Hůře se čeští sportovci prezentovali ve Whistleru. Nutno ale zdůraznit, že závody v obřím slalomu se jely v podmínkách, které podle mnohých zúčastněných byly za hranicí regulérnosti. Závody slalomářům narušoval především vytrvalý déšť, kvůli kterému muselo být dění na sjezdovkách i přerušeno. Přes všechny problémy s počasím se však nakonec všechna plánovaná kola odjela. Českým reprezentantům se ale bohužel nepovedlo dokončit ani jeden ze závodů. Anně Kulíškové se stalo osudným už první kolo, kde údajně neprojela jednu z branek a byla diskvalifikována, Radim KozlovskýOldřichem Jelínkem nedojeli do cíle kola druhého.

Výborně si zatím vedou naši východní sousedé. Slováci sice měli z paralympijských her bohatou sbírku medailí, nejcennější kov jim ale doposud chyběl. Ve Vancouveru však již získali tři zlata, když hned dvě z nich vybojoval v disciplínách zrakově handicapovaných devatenáctiletý Jakub Krako.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Češi porazili Koreu a budou hrát o 5. – 8. místo