Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Češi, nelíbejte mě na prsa! vzkazuje Hudson Leick alias Callisto z Xeny

Redakce

Redakce

12. 9. 2011

!Exkluzivní rozhovor!Hudson Leick neboli záporačka Callisto ze seriálu Xena přijede v říjnu do Prahy. My jsme se jí zeptali, jak se ke své nejslavnější roli dostala a také co by Čechům ráda vzkázala. Přečtěte si rozhovor!

Callisto byla největší nepřítel udatné Xeny, Zdroj: pořadatel akce

Jak jste se k roli Callisto vlastně dostala?

Když jsem šla v Los Angeles na casting, tou dobou jsem měla docela deprese, bylo to nic moc životní období. Seděla jsem v takové malé místnosti, kde byly samé herečky, a snažila se připravovat na svůj výstup. Všechny ty holky tam mluvily jedna přes druhou, já se chtěla koncentrovat, ale nešlo to – všechna moje negativní energie na mně byla vidět.

Když jsem přišla před lidi z castingu, všichni tam seděli a koukali s výrazem: „Tak co nám předvedeš?“ Bylo jich tam strašně moc, asi patnáct. Já jsem si to zamířila přímo k nim, podala každému ruku a řekla: „Ahoj, já jsem Hudson, jak se jmenuješ?“ To je podle mě zarazilo a zároveň to na mě upozornilo.

Hudson Leick se proslavila jako záporačka z Xeny. Hrála totiž Callisto, největší nepřítelkyni Xeny, která posléze i přešla na tu správnou stranu Síly. Poté se už neobjevila v moc známých filmech, zato objíždí svět a diskutuje se svými fanoušky na tzv. conech. Tentokrát přijede 8. října na akci Meet Hudson i do Prahy!

Co bylo dál?

Přečetla jsem si text po svém. Měla jsem na sobě dlouhou sukni, ale musela jsem ukázat pár kopanců a zkusit házet chakramem, Xeninou zbraní. Když jsem odcházela, scenárista R. J. Stewart říkal producentovi Robu Tapertovi: „Ta je fakt, ale fakt děsivá!“ A Rob na to jen přikývl: „A proto by to měla dostat!“ To, že jsem tu roli dostala, bylo od nich vlastně dost odvážné gesto. (smích)

Leick předvádí typický řev Callisto na conu v Los Angeles

Připravovala jste se fyzicky na roli Callisto?

Ano, měla jsem třídenní intenzivní kurz kung-fu.

Tři dny stačily?

Režisér T.J. Scott mi věřil. To se ale nedalo říct o Peteru Bellovi, který šéfoval kaskadérům. Říkal mi: „Vždyť před tebou se neroztřese ani pudink!“ To se mi moc nelíbilo, ale o to víc divokosti jsem dala do svého projevu. A díky tomu, že jsem tou dobou začala trénovat jógu (nyní ji také učím), mi to v dalších dílech hodně pomohlo.

Chcete vidět Callisto naživo? Lístky už docházejí!

O tom se koneckonců přesvědčí i fanoušci v Praze, kteří se vašeho jóga workshopu mohou zúčastnit. Když mluvíte o dalších dílech, konec epizody Callisto byl otevřený.

Přesně tak, měla jsem se vrátit ještě v další epizodě, na začátku druhé řady seriálu, a tak se i stalo. V dílu Návrat Callisto jsem Gabriele zabila manžela – moje oblíbená scéna. (smích)

A začala jste se vracet pravidelně. V dalším dílu Cizinkou ve svém těle si Xena a Callisto prohodily těla.

Ano, na konci epizody se ale Xena vrátila do svého těla a Callisto byla zničena. Rozloučila jsem se se štábem, ale než jsem stačila odletět, Lucy Lawless (představitelka Xeny) se stala nehoda. Zlomila si pánev, když spadla z koně při jednom televizním vystoupení. A tak jsem musela v následující epizodě 10 malých náčelníčků hrát Xenu v těle Callisto – vůbec se mi to nelíbilo, snažila jsem se hrát jako Lucy, ale podle mě mi to moc nešlo.

Současná fotka

Se svojí postavou Callisto jste strávila pět let života. Z bojovnice se Callisto stala bohyní, pak démonem a nakonec andělem.

Celý ten konec byl trochu zvláštní. Líbilo se mi, že se kruh uzavřel. Ďábelskou Callisto jsem si zamilovala, ale tu andělskou bych teď zahrála určitě jinak.

I když seriál skončil před deseti lety, stále jezdíte na setkání s fanoušky.

Je to tak. Pamatuju si na svoji první akci, v sále bylo několik tisíc lidí, a já z toho byla úplně v šoku. Podepisovala jsem se v kuse čtyři hodiny. Ruka mě sice nebolela, ale přišlo mi strašně zvláštní, že na mě ostatní pohlíží jako na někoho výjimečného. „Vždyť jsem přece člověk jako ostatní,“ myslela jsem si. O rok později jsem už ale pochopila co a jak, a když jsem vyšla na pódium, pozdravila jsem lidi: „Nazdar, mrchy moje!“ Na pódiu je zkrátka dobré dělat show.

Jaký zážitek s fanoušky byl pro vás nejzvláštnější?

Přeskočím to, že každý rok si pravidelně žádají můj Callisto křik. V seriálu moje postava pořád vřeštěla a ječela, a tak se tenhle několikavteřinový výkřik už stal klasikou. Ale když o tom tak přemýšlím… Před pár lety jsem se fotila s fanoušky tak jako vždycky – jeden kluk mě vzal do náruče a než fotograf zmáčkl spoušť, políbil mě při tom na prsa. Nutno dodat, že jsem měla hluboký výstřih.

To je opravdu hodně zvláštní. Co byste vzkázala českým fanouškům?

Nelíbejte mě na prsa! (smích) A těším se 8. října na svoji vůbec první akci v Praze!

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Češi, nelíbejte mě na prsa! vzkazuje Hudson Leick alias Callisto z Xeny