Češi jsou v semifinále MS 2011! O finále si zahrají se Švédskem

Redakce

Redakce

12. 5. 2011

Český tým byl ve čtvrtfinálovém zápase proti USA favoritem. Ovšem v bitvě, kdy jde o všechno, rozhoduje konečný výsledek a ne papírové předpoklady. Nikdo nechce prohrát a rozloučit se s turnajem. Ke spokojenosti všech fanoušků jsme nakonec zápas zvládli a zaslouženě vyhráli.

Tomáš Plekanec

Jednu z branek vstřelil i Tomáš Plekanec Zdroj: iihf.com

Předchozí výsledky zápasů jako by byly smazány. V očích fanoušků je vždy jeden tým brán jako favorit. Ve skutečnosti však tento duel předzápasového favorita nemá. Čtvrtfinále je boj na život a na smrt. Dva týmy, 60 hracích minut, jeden vítěz.

OBR: Speciál k MS v ledním hokeji 2011: Slovensko

Tým USA ovládl herně první třetinu

Spousta fanoušků čekala jednoznačný zápas. Ovšem názory tito lidé dost možná změnili během prvních deseti minut úvodní třetiny. Tým USA nastoupil zcela bez respektu a rychlou, tvrdou hrou zaskočil český tým. Pod obrovský tlak nás Američané dostali v přesilové hře a nebýt zákroků brankáře Pavelce, mohli jsme k naší nelibosti prohrávat. K našemu štěstí jsme gól v první třetině neinkasovali a naopak sami jednou skórovali. V 19. minutě se dostali do přečíslení dva na jednoho Jágr s Rachůnkem a první jmenovaný prostřelil brankáře Conklina.

Ve druhém dějství přišlo zvýšení náskoku

Ihned po začátku druhé třetiny dostala reprezentace nabídku přesilovky pět na tři. Tu však nevyužila. Ovšem hráči truchlit nemuseli. Gól vstřelili čeští reprezentanti hned vzápětí v přesilové hře pět na čtyři. Po Ráchůnkově přihrávce bez přípravy vypálil Jágr a jeho střelu zastavila až rozvlněná síť americké branky. Američané byli do 15. minuty zaskočení a už nás nepřehrávali tak jako v první třetině.

Jágr zkompletoval hattrick a dorazil Američany

V poslední dvacetiminutovce jsme drželi pohodlný náskok 2:0. Američanům se nedařilo vstřelit kontaktní gól a chvílemi působili až trochu bezzubě. Vyloženou šanci si nevytvořili a pokusy z rohů a od modré čáry spolehlivě pochytal Pavelec. A tak když se v 11. minutě třetí třetiny po přihrávce Frolíka trefil Plekanec, bylo o výsledku rozhodnuto. V 57. minutě udělali krásnou gólovou tečku za zápasem Jágr s Plekancem. Kombinace na jeden dotek ve třetině Američanů znamenala čtvrtou branku v americké síti. Jágr touto trefou završil první reprezentační hattrick. Češi zápas zvládli a zaslouženě vyhráli 4:0.

Česká republika – USA – 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

B: 19., 25. a 57. Jágr, 51. Plekanec

ČR: Pavelec – K. Rachůnek, Z. Michálek, Židlický, Škoula, Krajíček, Čáslava – Jágr, Plekanec, Červenka – Frolík, Eliáš, M. Michálek – Voráček, Marek, Rolinek – Průcha, Novotný, Hubáček.

V semifinále se čeští hokejisté střetnou v pátek od 16:15 se Švédy, kteří výhrou 5:2 ukončili úspěšné tažení Němců. Stejného soupeře jsme ve stejné fázi turnaje potkali i před rokem. Tehdy jsme vyhráli po samostatných nájezdech. Podobný výsledek by si Češi jistě rádi zopakovali i v pátek.