×
TOPZINE.cz

Červen v Kině Evropský dům bude patřit dokumentům

Kino Evropský důmKino Evropský dům uvede v červnu dva celovečerní dokumenty, které nejsou v české distribuci, a tak je diváci běžně nemohou vidět v našich kinech. Projekce se uskuteční 9. a 23. června vždy od 19 hodin.

Kino Evropský dům
Kino Evropský dům

Kino Evropský dům v Jungmannově ulici je projekt Zastoupení Evropské komise v České republice a Informační kanceláře Evropského parlamentu v České republice. Zahájen byl17. března, kdy uskutečnil projekci nízkorozpočtového rumunského filmu Výtah. V průběhu jarních měsíců pak proběhlo celkem 7 filmových večerů. Jednalo se například o blok snímků z Festivalu nezávislých filmů v Barceloně, blok z Mezinárodního festivalu fantaskních filmů Neuchâtel, dokument Občan Havel, slovenský dokumentární snímek Osadné a další.

Ve středu 9. června projekt pokračoval projekcí francouzského dokumentu Louisa, její otec, její matky, její bratr a její sestry, který pochází z nezávislé produkční a distribuční společnosti nezávislých filmů Iskra. Tato společnost se zaměřuje na méně známá politická a sociální témata.

Film ukazuje dva páry. Jeden z nich má tři děti, druhý po dětech touží, a tak poprosí kamarádku z prvního páru, aby jim půjčila svého manžela.

Kino Evropský dům
Kino Evropský dům

Poslední projekce jarního cyklu se uskuteční 23. června. K vidění bude belgický snímek, který zachycuje každodenní život prostitutky. Tímto filmem se Kino Evropský dům na dva měsíce rozloučí. Na další projekce se však diváci mohou těšit v září.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..