Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Černá komedie Kurz negativního myšlení je k vidění online a zadarmo

Do kin vstupující černou komedii Detektiv Down zatím provázejí kladné ohlasy. Předchozí počin jejího režiséra, Kurz negativního myšlení, lze nyní zhlédnout zdarma.

FOT: Kunsten a tenke negativt 2

Zvídavý invalida Jirka Karásek. Zdroj: CinemArt

Hlavním hrdinou norské novinky Detektiv Down je soukromé očko Robert, který trpí Downovým syndromem. Potenciální klientelu vždy jeho nemoc od spolupráce odradí, dokud není jednoho dne pověřen pátráním po zmizelém bruslaři, o kterého však jeho rodina valný zájem nejeví.

Snímek režiséra Bårda Breiena podává příběh o postiženém mladíkovi v balení se silně absurdním černým humorem. Na tenké hraně balancoval už předchozí režisérův film Kurz negativního myšlení, který je nyní díky České televizi možné do 23. 4. možné zhlédnout online zdarma zde.

video
play-sharp-fill

Breien se i v tomto díle věnuje problematice handicapovaných a sklízel s ním úspěch po celé Evropě včetně karlovarského festivalu. Protagonistou je ochrnutý a impotentní Geirr, kterého se jeho manželka pokusí povzbudit uspořádáním skupinového sezení pod vedením akční psycholožky Tori.

Pacienti v čele s Geirrem se však její nuceně pozitivní léčbě vzepřou a rozhodnou se pro trochu jinou terapii. A tak Geirrův dům prostoupí aroma marihuany, láhve s alkoholem se otvírají ve velkém, kuchyňským nádobím se tříská o zem a dojde i na partii ruské rulety.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Černá komedie Kurz negativního myšlení je k vidění online a zadarmo