Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Čepice na zimu: Jak si správně vybrat?

Redakce

Redakce

2. 1. 2011

FOTO: Módní čepicePravá dívka by měla mít vždy pod čepicí. Právě jsme se dostali do období roku, kdy toto přísloví můžeme přenést i do konkrétní roviny. Zima je krutá a ani ta nejhezčí z vás nevypadá dobře se zamrznutým výrazem ve tváři. Avšak to není důvod schovat se pod jakýkoliv kulich. Myslete při výběru té správné pokrývky hlavy na to, že dívka, která má pod čepicí, vždy dobře ví, že má pod tou správnou čepicí. A jaké jsou trendy pro letošní zimu?

FOTO: Módní čepice

Nebojte se kombinovat barvy oblečení a doplňků ve stéjném tónu, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Enchanteur béret

Máte rády francouzskou módu? Pak baretky jsou přesně to pravé pro vás. S nimi se i Václavák změní v Champs-Elysées a Petřín v Eiffelovku. Baretky začaly ovládat módní trh na začátku dvacátého století. Přestály válčení, když je začala využívat armáda a policie, a dnes v nich můžete vyrazit do boje i vy. Důležité je však vědět, jak takovou baretku nosit. Mírně nahoru a do strany. Jedno varování předem. Netrefíte-li správnou výšku, budete vypadat jako z reklamy na Májku.

Přesto není proč se baretek obávat. Vždyť je nosila i sama božská Brigitte Bardot. Baretky jsou dnes k dostání téměř na každém rohu ve všech možných barvách a materiálech. Vysílají do okolí pozitivní signál: jsem hravá a nebojím se francouzsky jen mluvit.

FOTO: Módní čepice

Módní čepice a jak je nosit, Zdroj: Orsay.com

Bekovky

Považujete se za sportovní typ, ale omrzely vás kšiltovky? Vyzkoušejte bekovku. Pod jejím kšiltem vás slunce neoslní, ale můžete si být jisté, že v ní oslníte vy. Přestože své jméno získala bekovka po herci Josefu Bekovi, rozhodně ji nemůžeme nepovažovat za neodmyslitelnou součást ve světě dámských šatníků.

I když nelze bekovkám upřít, že v nich budete mít rošťácký vzhled. Přesto si však zachovávají oproti kšiltovkám jistou eleganci. Bekovek se dnes vyrábí snad tisíce druhů. A tak není problém si ji pořídit od pleteného provedení přes manšestr až po plátěnou variaci.

FOTO: Módní čepice

Bekovky jsou ve sportovním i elegantním stylu, Zdroj: Ann Christine (1.,3.), New Yorker - zleva

Není kulich jako kulich

Ještě stále vás okouzluje zasněžená zima? Rády vzpomínáte na dětské zimní dny plné koulovaček? Dostat sněhovou koulí do hlavy bylo zábavné, přesto ponižující. A tak doporučuji dostat na svoji hlavu takovou kouli, která si zachová pouze tu zábavnost. Přesně takové zdobí vršky kulichů. Nadýchané vlněné koule, které neroztají a zaručeně nezebou. Kulichy jsou klasikou, která z módy nikdy nevyjde. A fakt, že dnes kulíšky nepatří jen na zasněžené meze a sjezdovky, potvrzuje i to, že jim neodolal ani sám Versace.

Takže teď ať už si klidně mrzne, jestli máte stejně jako já pod tou správnou čepicí, mráz vám tak nanejvýš stylově dobarví líčka dočervena.

FOTO: Zimní čepice

Zimní čepice a jak je nosit, Zdroj: Ann Christine

„Hučky“

Jsou opravdu teploučké, ale dejte si pozor, protože nesluší každému. Také je dobré zvolit vhodnou velikost, abyste nevypadali, že máte obří hlavu. Skvěle se hodí na hory a ladí s chlupatými botami.

Ve městě k nim zvolte vhodné oblečení, většina je sportovního stylu, takže se je nesnažte kombinovat s elegantním oblečením. Berte si je k džínsům a nejlépe látkové sportovní bundě. S koženou bundou a péřovkou rozhodně neladí.

FOTO: Čepice - hučky

Čepice - hučky, Zdroj: Orsay.com (1.), New Yorker

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čepice na zimu: Jak si správně vybrat?