Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ceny Óčka čekají velké změny. Téměř vše letos bude v rukou diváků

Hana Voltrová

Hana Voltrová

8. 2. 2013

FOTO: Skupina Nightwork loni zaznamenala raketový vzestup.Hudební televize Óčko se rozhodla jít proti proudu a představila nový způsob předávání vlastních hudebních cen. Důvodem je nejen touha odlišit se od ostatních televizí a jejich slavnostních galavečerů, ale také snaha ušetřit nějaké peníze.

FOTO: Skupina Nightwork loni zaznamenala raketový vzestup.

Nightwork loni patřili k vítězům Cen Óčka. Foto: Marin Chochola, Topzine.cz

Jak již naznačuje motto letošního desátého ročníku „Ty nominuješ! Ty hlasuješ! Ty předáváš!“, hlavní slovo budou mít diváci. „Ti mohou od 4. února do 10. února prostřednictvím videí posílat jména svých oblíbenců a favoritů a tím je nominovat na jednu z cen,“ přiblížila nový koncept ankety mluvčí televize Kristýna Štihelová.

Navržení interpreti budou následně rozděleni do pěti klasických kategorií, tedy zpěvák, zpěvačka, skupina, videoklip a objev roku. Z každé kategorie postoupí čtyři interpreti s největším počtem nominačních videí do druhého kola. Diváci poté budou mít možnost svými hlasy rozhodnout o vítězích, a to až do 24. února.

Ve znamení překvapení

Nejdůležitější změny se týkají samotného předání cen vítězům. Televize Óčko letos nebude pořádat ceremoniál jako v uplynulých letech, hlavní roli převezmou opět diváci. Právě ti osobně předají tradiční sošky nic netušícím vítězům. K předání ceny tedy může dojít kdekoliv a kdykoliv. Záznam z těchto nečekaných návštěv bude odvysílán v týdnu od 4. března.

Ještě minulý týden nebylo vůbec jisté, zda Óčko své tradiční hudební ceny bude udělovat, a to kvůli velkému počtu podobných anket, které se každoročně vyhlašují. Dnes je již jasné, že se v tradici pokračovat bude, ovšem s razantními inovacemi.

V minulém ročníku ankety v hlavních kategoriích zpěvák a zpěvačkou roku zvítězili Vojta Dyk a Kristina. Kategorie skupina roku a zároveň i videoklip roku vyhrála kapela Nightwork. Objevem roku byl zvolen finalista Česko Slovenské Superstar Martin Harich. Kromě těchto zmíněných se udělovaly další ceny v žánrových kategoriích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ceny Óčka čekají velké změny. Téměř vše letos bude v rukou diváků