Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Ceny Grammy 2013 mají své favority: Jacka Whitea a The Lumineers

Radka Tichá

Radka Tichá

30. 1. 2013

Pětapadesáté vyhlášení cen Grammy, které proběhne 10. února v Los Angeles, nabízí širokou škálu nominovaných. Těšit se lze na vystoupení kytaristy Jacka Whitea, kapely The Lumineers nebo třeba zpěvačky Carrie Underwood.

Podle prvotních odhadů je favoritem na nejvyšší počet ocenění bývalý člen dnes již neexistujícího amerického dua The White Stripes Jack White. Zpěvák a kytarista byl nominován hned ve třech kategoriích – album roku, nejlepší rockové album a nejlepší rocková píseň.

Předním příčkám vévodí i coloradští The Lumineers, kteří obdrželi nominace v kategoriích nejlepší objev a nejlepší americké album. Carrie Underwood a Dierks Bentley jsou pro změnu horkými favority v kategorii nejlepší countryová performance.

Kromě vystoupení výše uvedených interpretů byl nedávno potvrzen i mimořádný koncert anglického zpěváka Eda Sheerana společně s legendárním Eltonem Johnem, účast ale přislíbili i zpěvačka Taylor Swift, Mumford & Sons, Rihanna nebo The Black Keys.

Slavnostním gala večerem bude provázet rapper Todd Smith alias LL Cool J.

Ceny Grammy, nebo také Grammy Award, je každoroční ocenění udělované Národní akademií hudebního umění a věd v USA za mimořádné muzikální úspěchy. Uděluje se již od roku 1958, v současné době ve sto deseti kategoriích všech existujících hudebních žánrů.

Minulému ročníku jednoznačně vévodila zpěvačka Adele, která zvítězila hned v šesti kategoriích. V těsném závěsu se držela momentálně hybernující americká skupina Foo Fighters.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Ceny Grammy 2013 mají své favority: Jacka Whitea a The Lumineers