Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Cena Maxe Broda bude udělena už zítra!

Redakce

Redakce

13. 6. 2011

písmoSpolečnost Franze Kafky zítra už po sedmnácté udělí Cenu Maxe Broda pro nejlepšího mladého esejistu. Vyhlášení proběhne v sídle Senátu Parlamentu České republiky.

písmo

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Cena Maxe Broda je studentská literární soutěž pro mladé lidi do dvaceti let. Společnost Franze Kafky tuto soutěž vyhlašuje s cílem podpořit a vést mladé lidi k samostatnému uvažování, k hlubšímu zamyšlení nad aktuálními složitými společenskými a kulturními jevy a k pěstování dovednosti přesného a kultivovaného písemného vyjádření vlastního názoru.

Mladí píší o rodině

Do letošního ročníku soutěžící zasílali práce, které odpovídaly na jedno z pěti daných témat: Esej o výchově, Rodiče a děti – Rodinné vztahy dnes a před sto dvaceti lety, Můj dopis otci, Klady a zápory sociálních sítí na internetu a Moje představa maturity. Do soutěže se přihlásilo 152 mladých lidí.

Cena je pojmenována po velké osobnosti středoevropské kultury, spisovateli a mysliteli, neúnavném organizátorovi kulturního života v českých zemích a Izraeli – Maxi Brodovi. Vítěz Ceny Maxe Broda obdrží odměnu v hodnotě šest tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena Maxe Broda bude udělena už zítra!