Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Cena Jiřího Ortena 2011 patří Františce Jirousové

Redakce

Redakce

16. 5. 2011

FOTO: Mr. PaperNa mezinárodním knižním veletrhu Svět knihy byla udělena Cena Jiřího Ortena 2011. Získala ji spisovatelka Fratiška Jirousová za duchovní román Vyhnanci. Další nominovaní na cenu byli Zuzana Frantová za knihu Vikingská princezna a Jaroslav Balvín za titul Mácha. Deníky. Turistický průvodce.

FOTO: Mr. Paper

Ilustrační foto Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Cena Jiřího Ortena se uděluje každoročně již od roku 1987. Jejím specifikem je daný věk spisovatele. Tomu nesmí být v době dokončení knihy, za kterou je oceněn, více než třicet let. Cenu společně udělují Svaz českých knihkupců a nakladatelů a Magistrát hlavního města Prahy.

Jak se vypořádat s životními problémy?

Letošní vítězka Františka Jirousová vystudovala nejdříve Policejní akademii v Praze a poté začala se studiem filozofie na Univerzitě Karlově. Zaměřuje se hlavně na křesťanskou filozofii, v Praze pracuje jako archivářka v samizdatové a exilové knihovně Libri Prohibiti a přednáší na Katedře filozofie Evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy.

Vítězná kniha s názvem Vyhnanci pojednává o hledání základních hodnot jako jsou láska, víra a naděje. Dějem nás provází čtyři hlavní hrdinové, kteří se potkávají v malé vesnici na Vysočině. Dohromady je svedla touha odejít na samotu a vyřešit si zde své nejpalčivější problémy nebo tíživou minulost. Chcete vědět víc? Přečtěte si recenzi z pera Pavly Šimůnkové!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena Jiřího Ortena 2011 patří Františce Jirousové