Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Cena EDEN 2011: O titul se uchází 26 destinací v ČR

Eva Chytková

Eva Chytková

10. 3. 2011

O prestižní cenu evropské excelentní destinace EDEN se v letošním roce uchází 26 destinací z celého Česka. Podívejte se, o která místa se jedná!

FOTO: Pravčická brána

Pravčická brána je unikátní přírodní útvar, Foto: Hana Chytrá, Topzine.cz

Renomovanou soutěž EDEN pořádá Evropská komise a v České republice ji organizuje agentura CzechTourism. Vítězným se stane místo, kterému se podařilo nejlépe obnovit hmotné dědictví a tím nastartovat a zvýšit turistiku v dané oblasti.

Vysoký zájem těší i generálního ředitele agentury CzechTourism Rostislava Vondrušku: „Jsme velice rádi, že se do soutěže přihlásil takový počet kandidátů. Naším cílem je upozornit nejen na vítěznou destinaci, ale na všechny, které se do soutěže rozhodly zapojit.“

„Porota bude především hodnotit, jak v dané destinaci funguje partnerství mezi soukromým sektorem, samosprávou a místními obyvateli. Neméně důležité je, jakým způsobem destinace rozvíjí svou nabídku, aby ji rozložila mezi co nejširší skupinu obyvatel a rozšířila ji i mimo hlavní období turistické sezón,“ přiblížila hodnotící kritéria Alice Dvořáková, koordinátorka soutěže EDEN v České republice.

Přihlášené destinace

Broumovsko, Dolní Vítkovice, Harrachov, Jáchymovsko, Jindřichohradecké úzkokolejky

region Krkonoše, turistická oblast Králický Sněžník, Ladův kraj, Litoměřicko

Mikroregion Kahan – Rosicko – Oslavansko, Mikulovsko – Pálava a LVA, Mostecko

Náchodsko – Běloveský pevnostní skanzen, mikroregion Olomoucko, Opavsko, Orlické hory a Podorlicko

Město Písek a okolí, Poodří – Moravské Kravařsko, Plzeňsko, Příbramsko, Rokycansko, Slovácko,

Sokolovsko, Tachovsko, Žatecko, Železnohorský region

Kandidátské přihlášky bude posuzovat mnoho institucí a orgánů: osmičlenná porota zástupců agentury CzechTourism, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva životního prostředí, Národního památkového ústavu, Českého vysokého učení technického a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR. Z těchto 26 zájemců se vybere nakonec pouhých pět a ve finále zbyde jeden.

K čemu výhra slouží?

Výherce bude moci používat logo EDEN, Evropská komise o ní natočí spot, čímž ji přiblíží zájmu širšího okruhu lidí. Nemine ho ani účast na veletrzích, a to jak českých, tak i zahraničních, místo v turistickém informačních centru na Staroměstském náměstí a dostane též výherní peněžní částku na propagaci. V minulých letech uspělo Bystřicko a České Švýcarsko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cena EDEN 2011: O titul se uchází 26 destinací v ČR