Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Cemetery Junction na DVD: Buď mladý, buď svobodný, buď někdo

Jiří Hannich

Jiří Hannich

21. 8. 2010

!DVD! V záplavě komediálních titulů, které toto léto vychází na DVD, se o svůj díl pozornosti hlásí typicky britské úsměvné drama Cementery Junction. Ricky Gervais a Stephen Merchant, tvůrci seriálů Kancl a Komparz, jej zasadili do Readingu sedmdesátých let. Dýchne tak na vás hořkost života na maloměstě, spojená s životními podmínkami dělnické třídy, prostředím subkultur a ozvláštněná specifickými, leč poněkud nenápadnými vtípky.

Cemetery Junction na DVD: Buď mladý, buď svobodný, buď někdo Zdroj: distributor filmu

Film

Cemetery Junction je místo, kde se v Readingu potkávají dvě hlavní silnice se hřbitovem. Symbolizuje tak možnost volby životní dráhy místních obyvatel: odjet a poznávat svět nebo ve městě dožít. Vypadá to, že mladík Freddie už má jasno. Narozdíl od svých kamarádů má dost bezprizorního poflakování. Spíše začíná zjišťovat, že občasné pouliční bitky, bujaré pijáctví a shánění holek na jednu noc – obvyklé to radovánky readingské mládeže – postrádají jakoukoli životní pespektivu.

Ani nudná úředničina v pojišťovně mu nepřináší dostatečné uspokojení a nebýt lásky k šéfově dceři (ta je navíc zasnoubená), už by Reading dávno opustil. Nic však není nemožné, máte-li odhodlání, propracovaný plán a vynalézavé přátele.

DVD

Disk obsahuje interaktivní menu. Snadno tak vyhledáte konkrétní scénu filmu či nastavení zvuku a titulek.

Žánr: Komedie/Drama

Stopáž: 95 minut

Režie: Ricky Gervais, Stephen Merchant

Hrají: Matthew Goode, Ralph Fiennes, Emily Watson, Anne Reid, Ricky Gervais, Karl Pilkington aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Cemetery Junction na DVD: Buď mladý, buď svobodný, buď někdo