Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky: Celovečerní Pobřežní hlídka bude sranda. Proč přichází předražené Česko o miliardy?

Ani minulý týden se neobešel bez udílení filmových cen. Jan Hřebejk opět spojil síly se scénáristou Petrem Jarchovským. Původní verze Pobřežní hlídky trochu nudí. Bruce Willise už v českých ulicích asi nepotkáme.

Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne

Ne, nejedná se o žádné motto ani slogan, jak by se na první pohled mohlo zdát. Naše jediná jistota, že všechno dobře dopadne je dílo režisérky Heleny Papírníkové Horáčkové oceněné za autorský celovečerní filmový debut cenou Andreje „Nikolaje“ Stankoviče. Snímek vypráví o  lidech stojících mimo dobové komerční proudy, kteří přesto výrazně ovlivňují český politický, společenský a kulturní život (John Bok, Karel Schwarzenberg, Dáša Vokatá atd.). Zvláštní uznání připadlo České televizi za cyklus dokumentů Neznámí hrdinové. In memoriam byl oceněn průkopník fotografických happeningů, filmový scénárista a výtvarník Jiří Toman. Stankovičova cena je udělována mimořádnému tvůrčímu počinu v oblasti kinematografie, která uniká pozornosti kritiků. Letos se vyhlašovala již posedmé.

Jan Hřebejk se po sérii komedií pouští do dramatu

Na MFF v Karlových Varech se chystá režisér Jan Hřebejk představit svůj nový projekt Kawasakiho růže. Ústředním motivem je obvinění z udavačství vytvářející paradoxní situace. Hřebejk věří v atraktivnost snímku. Je přesvědčen, že při dobrém popisu charakteru postav se s nimi divák ztotožní, aniž by sám musel mít podobnou životní zkušenost. Natáčení bylo zahájeno 7. června ve švédském Göteborgu, dnes se již pracuje v Čechách. Scénáře se ujal Petr Jarchovský, který má spolu s Hřebejkem „na svědomí“ takové snímky, jako například Pelíšky, Horem pádem, Pupendo, Musíme si pomáhat nebo Medvídek. Film by se měl objevit v kinech na jaře příštího roku, v hlavních rolích se představí Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková, Petra Hřebíčková a slovenští herci Ladislav Chudík, Martin Huba a Milan Mikulčík.

Celovečerní Pobřežní hlídka bude sranda

Vypracovaná, pevná a dokonalá těla, sexy křivky, vnady přetékající z výstřihů plavek…. To jsou záchranáři z kdysi populární Pobřežní hlídky. Producenti z Paramount Pictures se rozhodli zašlou slávu seriálu oživit. A to natočením celovečerního filmu. Jsou si však moc dobře vědomi, že původní verzí dnes již nikoho neosloví. A tak plánují pojmout novou verzi jako komedii. Na to si najali odborníka na slovo vzatého – Jeremyho Garelicka, který se podílel např. na scénáři k mimořádně úspěšné komedii Pařba ve Vegas. Hlavními postavami nového příběhu mají být dva nováčci, kteří se ze všech sil snaží dostat k pobřežní hlídce, ale nedaří se jim udržovat krok s místními „namakanými“ borci.

Předražené Česko aneb proč přicházíme o miliardy?

Česká republika bývala mezi zahraničními filmaři oblíbenou destinací. Poslední dobou jich valem ubývá. Proč je tomu tak? Nemají zde žádné výhody. A nepomůže jim ani to, že u nás utrácejí miliony dolarů. Podle vlivného hollywoodského producenta Marka Johnsona je Česko z hlediska filmové výroby na vysoké úrovni a nabízí vynikající podmínky i pro ty nejnáročnější zahraniční filmaře. Je však příliš drahé a i přes své nesporné přednosti ztrácí potřebnou konkurenceschopnost. Vláda Mirka Topolánka chtěla situaci zachránit zákonem o kinematografii. Bohužel padla dřív, než ho stihla projednat. A tak Česko dál přichází o miliardové příjmy ze zahraničních zakázek a odborníci z branže o zaměstnání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky: Celovečerní Pobřežní hlídka bude sranda. Proč přichází předražené Česko o miliardy?