Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Celeste Buckingham jde do boje o ceny MTV, porazila i Charlie Straight

Redakce

Redakce

31. 10. 2013

Popová zpěvačka Celeste Buckingham vyhrála česko-slovenskou kategorii soutěže MTV EMA’s. O jejím prvenství rozhodlo hlasování fanoušků. V dalším kole bude bojovat o titul Europe: East Cluster Finalist a postup do světového finále.

FOTO: Celeste Buckingham

Celeste Buckingham. | Foto: Lukáš Dvořák

„Celeste může získat další významný titul, a to nejlepší počin východní Evropy. Fanoušci jí mohou posílat hlasy do 31. října. Stejné hlasování proběhne i v rámci několika dalších regionů, jejichž vítězové se spolu utkají v závěrečném souboji o titul Worldwide Act,” vysvětlila PR koordinátorka Hana Holubová.

Buckingham v hlasování českých a slovenských diváků MTV porazila předloňské vítěze Charlie Straight, dále pak Peter Bič Project, Bena Cristovaa a Ektora. Zpěvačka se o triumfu dozvěděla v americkém Nashvillu, kde nyní žije. I v USA už má kariéru slušně rozjetou, nedávno třeba dojednala spolupráci se známým producentem a rapperem Pittbulem.

U vítězství mezi česko-slovenskými interprety Celeste rozhodně skončit nehodlá, uspět by chtěla i na východoevropské scéně. „V tuto chvíli je před námi další velká výzva. V konkurenci vítězů z mnohem větších zemí, jako jsou Rusko nebo Polsko, to ale nebude lehké“, uvědomuje si manažer zpěvačky Lumír Mati.

Zpěvačka je po populární indie skupině Charlie Straight a slovenském rapperovi Majku Spiritovi teprve třetím vítězem této kategorie cen MTV EMA’S. V případě dalšího úspěchu se může probojovat do finále konaného 10. 11. v Nizozemském Amsterdamu.

Celeste prorazila jako finalistka druhé řady česko-slovenské Superstar, a přestože nepostoupila až do závěrečných bojů, uchytila se na hudební scéně lépe než většina jejích tehdejších soupeřů. Do povědomí posluchačů se zapsala zejména hitem Run, Run, Run.

V polovině listopadu se osmnáctiletá Buckingham chystá vydat své druhé studiové album, jež ponese název Where I Belong.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Celeste Buckingham jde do boje o ceny MTV, porazila i Charlie Straight