Menu
TOPZINE.cz
Sport

Čeladná chystá nejsledovanější sportovní událost v České republice

Redakce

Redakce

16. 8. 2010

FOTO: V Čeladné se chystá golfový turnaj Czech Open 2010Další ročník významného golfového turnaje Czech Open 2010, který se uskuteční v krásné obci Čeladná na severovýchodě České republiky, se koná 18. – 22. 8. 2010 a přivítá i hvězdy světového golfu – hráče PGA European Tour. Kromě golfového turnaje, který je hlavním lákadlem čeladenského Prosper Golf Resortu, organizátoři nabídnou divákům i bohatý doprovodný program. Vystoupí zde například kapely Happy Dog a Apatheia.

FOTO:Pohled na areál Prosper Golf Resort Čeladná

Prosper Golf Resort Čeladná je připraven uspokojit svými nadstandardními službami a profesionálním přístupem Zdroj: czechopen2010.cz

Czech Open 2010 odstartuje již ve středu 18. 8. turnajem Pro – Am, jenž bude mít ve svém poli řadu vynikajících hráčů, kteří společně s amatéry vyrazí na hřiště. Turnaj Pro – Am je jednokolová soutěž, kde je každý tým složen ze třech amatérů a jednoho profesionála. Hraje se systémem „all birdies count“, tedy s vyrovnáním. Každý hráč hraje na každé jamce proti svému osobnímu PARu, který vychází z hracího HCP hráče. Body pro tým získává za výsledek BIRDIE (1 rána pod PAR) a lepší. Tímto systémem se hraje většina klání na evropské PGA Tour. Večer se pak koná slavnostní vyhlášení, které bude moderovat Leoš Mareš.

Tvář turnaje 2010 – Miguel Angel Jiménez

Letošní Czech Open 2010 uvidí až 450 milionů domácností po celém světě a to z něj rozhodně činí nejsledovanější sportovní událost v České republice. Odrazí se to i v televizním servisu, který bude zaznamenávat přenosy do 120 zemí celého světa. Stejně jako loni se stal režisérem přímého přenosu Ross Clarke, jeden z největších profesionálů v tomto oboru. Vysílání zajišťují stanice jako SkySport, Viasat Sport nebo americká stanice The Golf Channel. Domácí přenos obstará Česká televize, která připravuje velmi široké pokrytí několikahodinovým vysíláním.

Velkým lákadlem bude také pestrá hráčská účast. Tu přislíbil například Angličan Ross Fisher, který patří v současnosti mezi nejlepší hráče European PGA Tour. K dalším hvězdám patří například Darren Clarke, loňský vítěz Oskar Henningson ze Švédska nebo Nick Dougherty. Hlavní tváří turnaje se stal šestačtyřicetiletý španělský hráč Miguel Angel Jiménez, pravidelný účastník Ryder Cupu a vítěz úctyhodných sedmnácti titulů.

FOTO: Miguel Angel Jiménez v akci

Miguel Angel Jiménez bude svými odpaly bavit diváky v Čeladné Zdroj: www.miguelangeljimenez.es

Turnaj v Čeladné nabídne i bohatý kulturní program

Doprovodné akce začnou již ve středu, kdy se představí akrobatický pilot Martin Šonka, účastník Red Bull Air Race. Navíc během čtvrtka až soboty se mohou diváci zúčastnit soutěží, které pořádá výrobce golfových holí. Majitelé VIP diamantových karet se mohou těšit na hráčský večírek, pokerovou noc nebo Miroslava Donutila, který vystoupí na čtvrtečním VIP večírku. Z hudebních celebrit by také měla vystoupit Ewa Farná, Helena Zeťová nebo Martin Chodúr, který zpestří svým zpěvem sobotní galavečer. Sobotní show pak zakončí velký ohňostroj. Pro veřejnost pak bude hlavní program v pátek večer, kdy se představí rockové kapely Happy Dog a Apatheia.

Po skončení turnaje budou mít diváci jedinečnou možnost si zahrát na hřišti v rámci Ozvěn PGA. Podmínkou pro tuto účast je handicap 36 a lepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čeladná chystá nejsledovanější sportovní událost v České republice