Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Čekání na den lásky. Básně vycházející na náklady města Břeclav

Redakce

Redakce

6. 1. 2011

FOTO: KnihaV Břeclavi se objevil nebývalý umělecký talent. Není jím nikdo jiný než bývalý starosta Dymo Piškula, který pod uměleckým jménem David G. Kamenný vydal básnickou sbírku Čekání na den lásky. Její výroba zafinancovalo město, píše server Novinky.cz.

FOTO: Kniha

V Břeclavi čekají na den lásky, Autor: Marián Luha, Topzine.cz

V případě knihy Čekání na den lásky se prý jednalo o zakázku malého rozsahu, kdy je postup upraven směrnicí, podle které o nákupech do půl miliónu korun rozhoduje přímo statutární zástupce města a nepotřebuje, aby zakázku schválilo zastupitelstvo. Celý dvoutisícový náklad knihy tedy odkoupilo bývalé vedení města a nestačilo ho celý prodat. Proto má nynější starosta Oldřich Ryšavý ve své kanceláři ještě přibližně tisíc výtisků básnické sbírky.

Dva tisíce básnických sbírek

Nynější starosta Břeclavi tvrdí, že o financování knihy nic nevěděl a ani se o tom dozvědět nemohl, protože byl v té době ještě v pozici opozičního zastupitele a radní prý o koupi sbírky zastupitelstvo neinformovali. Jeho odpověď potvrzuje i vedoucí odboru vnitřních věcí břeclavské radnice Zdeněk Opálka. Šlo prý opravdu o zakázku, kde bylo potřeba jen podpis starosty, nebo jeho statutárního zástupce.

Zajímavý je náklad, ve kterém sbírka básní vyšla. Dva tisíce výtisků je na poezii opravdu hodně, běžný náklad při vydávání  poezie se totiž normálně pohybuje okolo pěti set kusů. Kniha se tak stala součástí dárků, které vedení města daruje návštěvám nebo při vítání občánků. Není to však jediná tvorba bývalého starosty. Město loni financovalo DVD Moravské letopisy, které byly natočené dle Piškulova scénáře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čekání na den lásky. Básně vycházející na náklady města Břeclav