Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Čechomor zpívá, Ewa Farna vypráví

Redakce

Redakce

2. 12. 2009

Cechomor_Farna_2009_007Závěrečný díl trilogie vyprávění o našich hradech a zámcích pokřtila skupina Čechomor společně s Ewou Farnou v úterý 1. prosince v pražském baru Limonádový Joe.

Ewa Farna, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Ewa Farna, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Karel Holas, František Černý a Čechomor se již dvakrát vydali na putování za pověstmi hradů a zámků. Před rokem to bylo poprvé, na Moravu, v listopadu 2008. Tehdy s kapelou spolupracoval Miroslav Vladyka a o tom, že se jim to náramně povedlo nás přesvědčili Platinovou deskou za toto dílo. Druhou částí byly Pověsti českých hradů a zámků z června letošního roku, svým hlasem a vypravěčským uměním jej ozdobila herečka Barbora Hrzánová.

Křest CD Pověsti slezských hradů a zámků. Foto: Karel Slabý

Křest CD Pověsti slezských hradů a zámků, Foto: Karel Slabý

Třetím a tedy posledním dílem je pak aktuální deska Pověsti slezských hradů a zámků. Našimi průvodci se tentokrát stávají rodáci Ewa Farna a Radek Pastrňák. Navštívíme Bruntál, Fryštát, Fulnek, Bílovec a další místa, jejichž historie je opředena podivuhodnými příběhy plnými strašidel a tajemna. A těmi se hemží také skladby Čechomoru, které každou pověst opět převádějí do písňové podoby.

František Černý, Ewa Farna, Karel Holas. Foto: Karel Slabý

František Černý, Ewa Farna, Karel Holas. Foto: Karel Slabý

Ač to pro Ewu Farnou byla vypravěčská premiéra, stejně jako Radek Pastrňák se pověstí zhostila s velkým citem a přirozeným humorem, v několika písních se k Čechomoru přidala i pěvecky. Společně tak všichni společně s vydavatelstvím Supraphon završují velkolepý projekt, kterým vzdávají hold naší lidové hudbě.

Čechomor, Ewa Farna, Radek Pastrňák


Pověsti slezských hradů a zámků

Vydavatel: Supraphon

Cena: 249 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čechomor zpívá, Ewa Farna vypráví