Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Casey Affleck režíruje dokument o Joaquinu Phoenixovi

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

22. 7. 2010

Tito dva herci jsou téměř stejně staří. Casey ale hodlá vyzkoušet i režisérské řemeslo, zatímco Joaquin před dvěma roky seknul s hraním a rozhodl se být hip hoperem. O jeho dost podivném kroku bude tento nový dokument.

Casey Affleck a Joaquin Phoenix, Zdroj: archiv

Jak se natáčí film o někom, komu je pouhých 35 let, ještě pořád žije a už nevykonává práci, kterou se proslavil? Dost těžko. Přesto se mladší bratr Bena Afflecka Casey rozhodl usednout do režisérského křesla a natočit dokument o události, která se stala před teprve dvěma lety. O nepochopitelném odchodu talentovaného Joaquina Phoenixe do ústraní.

Phoenixe si určitě pamatujete jako toho zlého císaře z historického snímku Gladiátor. Byl nominovaný na Oscara za roli zpěváka Johnnyho Cashe v biografii Walk The Line. Pak natočil už jen tři filmy a v roce 2008 ohlásil konec herecké kariéry. Nechal si narůst ohavné vousy a rozhodl se být hip hopovým zpěvákem. Jelikož takovou velkou událost oznámil v televizní show, spousta lidí to brala jako jeden z jeho častých fórů. Později ale svůj odchod potvrdil, čímž zarmoutil nejednoho fanouška. Celá událost je ještě podivnější tím, že pořád žádné hip hopové album nevydal.

Jeho krok by nám měl lépe vysvětlit dokument natočený Phoenixovým švagrem Caseym Affleckem. Snímek se bude jmenovat I’m Still Here: The Lost Year of Joaquin Phoenix a vyjde na podzim tohoto roku. Do českých kin se ale pravděpodobně nedostane, jedná se totiž o nezávislý film, na kterém by nikdo moc nevydělal.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Casey Affleck režíruje dokument o Joaquinu Phoenixovi