Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Čas na návrat do Středozemě? Už brzy, a Hobit bude dokonce ve 3D

Monika Bukáčková

Monika Bukáčková

17. 10. 2010

Režisér Peter Jackson se chystá v březnu příštího roku na natáčení prvního ze dvou dílu Hobita, sdělilo nedávno studio Warner Bros. Časově se Hobit odehrává o několik desítek let dříve než děj trilogie Pán prstenů.

Hobit by se měl začít natáčet už příští rok, Zdroj: www.geektyrant.com

Práce na filmu byla několikrát odložena z důvodu finančních potíží studia MGM, které je vlastníkem poloviny práv. Stejně jako všechny díly trilogie Pána prstenů je i Hobit založený na stejnojmenné knize od J. R. R. Tolkiena.

Projektu se měl v roli režiséra původně ujmout Guillermo del Toro. Ten ale letos v květnu od natáčení upustil kvůli velkým průtahům, kterým předcházela dvouletá práce na vytváření prostředí Středozemě.

Del Toro však nadále spolupracuje s Peterem Jacksonem, který po něm Hobita zdědil, na tvorbě scénáře.

FOTO:Bilbo Pytlik

Bilba bude tentokrát hrát někdo mladší, Zdroj: distributor filmu

„Objevování Tolkienovy Středozemě je na hony vzdálené od běžné filmové praxe,“ vyjádřil se Jackson. „Velmi se těšíme na znovuobjevování pohádkové Středozemě společně s Bilbem a Gandalfem.“

3D, ano či ne?

Předpokládá se, že oba díly Hobita budou natočeny s využitím 3D technologie. Začátkem roku kritizovalo Warner Bros. ukvapené přetočení Souboje Titánů do 3D formátu poté, co byl nafilmován běžnou kamerou.

Obzvláště sám Peter Jackson vyzdvihuje důležitost natočení Hobita 3D kamerou v prvotní fázi (podobně jako Avatar). „Je to cesta do světa fantazie, krásy a napětí,“ říká.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čas na návrat do Středozemě? Už brzy, a Hobit bude dokonce ve 3D