Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Carl Cox odstartoval kariéru v 15 letech na večírcích

carl_coxLegendární hudebník a patron techno music koncem srpna navštíví Prahu, aby hrál a bavil na jednodenním open-airu, na akci zvané Prague Summer Session. Jak se dostal na vrchol?

Carl Cox se narodil 30. července roku 1962 v anglickém městě Manchesteru karibským rodičům, po nichž zřejmě zdědil dnes tolik proslulý hudební talent. Je známo, že už jako malý utrácel své první peníze za soulové a funkové desky a je nutno dodat, že vzhledem k pozdějším létům se jednalo o skutečně dobrou investici.

V patnácti letech startuje kariéru na večírcích svých kamarádů, ale brzy se propracovává až za hradby svého rodného města, stěhuje se do Brightonu, sympatického městečka na jihu Anglie ležícího slabou hodinu cesty z Londýna. A zde nastává přelom.

Hudební styl té doby nabírá na dynamice. Soul směřuje k hip-hopu a Carl zapojuje do setu třetí gramofon, je první svého druhu a daří se mu roztančit masy lidí na tehdejším Summer of Love 1988! To už je jeho hudební energie a talent pro věc znám i místům nejpověřenějším – majitelům a promotérům.  Netrvá dlouho a Carl vydává svůj první single – I Want You (Forever).

Nastává hudební kolotoč akcí po celém světě, Carl se stává oblíbencem a ve své kategorii hudební špičkou. Vydává nespočet mixovaných komplikací (z nich nejznámější F.A.C.T. a především v Americe známé i druhé vydání – F.A.C.T II)  a dvě samostatná hudební CD (At The End Of A Cliché a Phuture 2000). Přestože Cox je především hudebník, zahrál si také majitele klubu ve filmu Human Traffic. Možná právě proto, že tento film je jednou z legend a ikon klubové scény stejně jako DJ, který v něm hrál.

Chcete se bavit, tancovat? Chcete zažít taneční párty ve velkém stylu v netradičním prostoru Holešovické tržnice? Pak vřele doporučuji navštívit pokračování koncepce United Music a Engine Culture, jednodenní open-air Prague Summer Session, který se koná předposlední letní týden, přesněji dne 21.8 2009. Brány tržnice se otevřou už hodinu po poledni a konec je pak naplánován na dobu mezi desátou a jedenáctou večer, kdy velkolepou párty zakončí právě Carl Cox. Závěr jeho vystoupení má být dle organizátorů doprovázen ohňostrojem, tak uvidíme.

Po každé dobré akci se samozřejmě rozbíhá after party a v tomto případě hned několik. V letošním roce hostí párty známé pražské kluby – SaSaZu, Mecca, Duplex, Roxy nebo Studio 54, kam vás z prostor Holešovické tržnice dopraví speciální kyvadlová doprava. Momentálně se cena vstupenky v předprodejní síti Ticketpro na všechny akce spojené s tímto jednodenním festivalem pohybuje kolem 777 korun za normální a 1 500 korun za VIP vstupenku.

Další informace naleznete na webu praguesessions.cz.

Zdroj foto: osobnosti.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Carl Cox odstartoval kariéru v 15 letech na večírcích