Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Career Days 2011: Kam po škole? Kariéru hledejte již teď

Redakce

Redakce

21. 2. 2011

FOTO: Career DaysAť už vám do konce studia chybí necelý semestr, dva, tři nebo víc, právě teď je čas začít s přípravou na kariéru. Čím více studentů vychází z českého vzdělávacího sytému s vysokoškolským diplomem v ruce, tím méně to českým firmám stačí. Hledají absolventy a studenty, kteří kromě vysokoškolského titulu projevili aktivitu i mimo školní lavice. Přesvědčit se o tom můžete na různých setkáních zaměstnavatelů a studentů, z nich největší se koná již 2. a 3. března v pražském hotelu Diplomat.

FOTO: Career Days

Ilustrační foto, Zdroj: AIESEC

„Dlouhodobě spolupracujeme s největšími společnostmi na českém trhu a v poslední době od nich slyšíme jediné, a to, že mají zájem o studenty, kteří jsou pro to, aby získali zaměstnání, ochotní zvednout zadek a aktivně hledat, zjišťovat si informace a doplňovat vzdělání,“ potvrzuje Petr Netušil, který je zodpovědný za Career Days. Během nich se můžete setkat s třiceti největšími zaměstnavateli na českém trhu a zeptat se jich, jaké mají požadavky na své zaměstnance.

Každoročně se o svoji kariéru na Career Days zajímá více než 1 500 studentů. Letos se jich během prvních 5 dnů zaregistrovalo již 500. Právě na začátku března je totiž ten správný čas. V průběhu března velké společnosti otevřou výběrová řízení na absolventské a studentské pozice. V dubnu a květnu pak probíhá výběrový proces. A před prázdninami už ti nejlepší studenti vědí, kdo bude jejich prvním zaměstnavatelem.

„Na Career Days ale nechodí jen ti, co hledají neodkladně práci, jelikož končí školu. Career Days jsou vhodné i pro ty, kteří se chtějí na trhu práce zorientovat a zjistit, co udělat pro to, aby mohli po škole začít kariéru v jejich firmě snů,“ doplňuje Netušil. A má pravdu. Studenti se na Career Days účastní i vzdělávacích workshopů a panelových diskusí, které jim pomohu zjistit, jak oživit svůj životopis, a stát se tak zajímavějším pro HR manažery firem.

Letos poprvé budou mít studenti navíc možnost informovat se i o vysoce odborných praxích v zahraničí a otestovat si své jazykové schopnosti. Kromě práce v České republice si tak budou moct čeští studenti najít práci i v zahraničí. A pro dva z šedesáti návštěvníků stánku AIESEC na Career Days čeká stáž v zahraničí zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Career Days 2011: Kam po škole? Kariéru hledejte již teď