Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Čápi s mákem skončili. Kdo snídal vtipnou kaši?

Eva Mácová

Eva Mácová

4. 9. 2010

Konec show nepřinesl nijaké velké překvapení, jen snad mírné rozpaky nad chováním skupinky účinkujících.

FOTO: Čápi s mákem

Zdroj: Archiv TV Prima

Poslední díl Čápů s mákem měly pod taktovkou Dolly Buster a Eva Máziková. Jelikož jsou obě zabydlené v Německu, poskytla jim skorovlastní kuchyni nyní snad už i televizní hvězda Lída Žamberyová.

Zdraví především! Hlavně si uchovejme to duševní…

V posledním kousku nechyběl humor, trocha napětí a také určitá míra zklamání. Zejména co se charakteru jistých osob týče. Opět se pozastavuji nad tím, že se dá těžko objektivně hodnotit z materiálu sestříhaného, a jistě ovlivňovaného televizní produkcí, ale některé hvězdičky z páteční poslední večeře nevyšly moc zářivě.

Slušně řečeno – kritika je jedna věc, absurdní monolog druhá. Iveta Bartošová se všem stolujícím totiž pokoušela namluvit, že se vyhýbá všemu chemickému, vaří zásadně ze zdravých přírodních surovin a při takové činnosti, jako je příprava jídla pro cca pět lidí, nemá v kuchyni nepořádek. Fakt, že podle show u vaření kouří a nakonec ani moc nevypadalo, že v kamarádčině kuchyni nějak moc vlastnoručně pracovala, je věc jiná.

FOTO: Čápi s mákem

Ive Bartošová v akci, Zdroj: Archiv TV Prima

Ovšem vést tým lidí je také záslužná práce, a pokud jsou její slova pravdivá, nezbývá, než jí tu zdravost závidět. Je mi tedy záhadou, proč objímala v lese stromy, když měla spěchat na večeři, ale… na to by asi musel odpovědět někdo zasvěcenější. Možná to patří k její image, chodit s výrazným zpožděním.

Příliš mnoho temperamentu v jednom balení?

Reakce hostitelky Evy Mázikové proti své kolegyni byla sice lehce přehnaná, ale upřímně se jí po tak náročném týdnu ani moc nedivím. A především – pro pořad byla hádka dokonalým kořením!

Že se tomu všemu Dolly Buster smála, jako by si ke snídani dala vtipnou kaši, mě nijak nepřekvapuje. Podle vlastních slov je zamilovaná, a nejspíš tedy i šťastná. Přejme jí to. Vždyť pokud nejde o život, jde o… nic. Navíc jí to s jejím novým přítelem Timem moc slušelo, když se při přípravě dezertu okusovali v přímém přenosu.

FOTO: Čápi s mákem

Agáta Hanychová během posledních dní pravděpodobně hodně utrpěla na své pověsti rebelky, skandalistky a divoké ženštiny. Několikrát se nechala slyšet, že jí nejde vyprávění slavné pornoherečky pod nos, erotické symboly také ne, a nakonec ještě ráda odešla z večeře předčasně. Možná to s ní nebude až tak bulvární.

„Co dělá ta hrobní svíčka na stole?!“

Ovečky pořadu, Zuzana Belohorcová a Vlasta Hájek, po celou show přecházeli z jednoho šoku do druhého. Nedivím se jim! Po skončení natáčení se jim pravděpodobně hodně uleví. Není jen tak snadné zůstat neutrální na zaminovaném poli.

A co hlas lidu? Paní Žamberyová byla nezvykle tichá. Buď si neměla na co stěžovat, nebo – stejně jako Agáta – neměla slov.

Výherce nezískal nic

Budiž všem velkou útěchou, že výhra 250 000 korun, kterou získala nakonec Iveta Bartošová, půjde na dobrou věc. Poputuje do jejího oblíbeného dětského domova. Po jejím výstupu by se totiž mohlo zdát, že jednala tak trochu takticky.

FOTO: Čápi s mákem

Zuzana Belohorcová, Zdroj: Archiv TV Prima

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čápi s mákem skončili. Kdo snídal vtipnou kaši?