Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Čápi s mákem nebo zoufalé manželky?

Eva Mácová

Eva Mácová

1. 9. 2010

Co má společného Dolly Buster s Ivetou Bartošovou? O podpultovkách nevím, ale v posledních dnech obě účinkují v údajně největší česko-slovenské kulinářské show!

FOTO: Čápi s mákem

Čápi s mákem, Zdroj: Archiv TV Prima

Nejsem si příliš jistá, zda je vůbec vhodné tento pořad označovat tituly nej-cokoliv kuchařský pořad, ale o tom by se dalo polemizovat i u primáckého Prostřeno. Zato jsem si téměř jistá tím, že jde o povedenou reality show.

Není samozřejmě jisté, do jaké míry do děje zasahuje sama televize, ale ve výsledku se divák poměrně dobře baví už jen nad kuriózně sestaveným týmem účinkujících.

Zoufalé manželky na druhou

Koho tedy v Čápech s mákem můžete vidět? Nejvýraznější účastnicí byla asi paní Nora Mojsejová, která svým peprným slovníkem v pondělí snad i zahanbila Zdeňka Pohlreicha a cenzor si nejspíš upípal ruku.

Známá slovenská podnikatelka soutěž bohužel opustila tak rychle, jak do ní naskočila. První díl, ve kterém vařila, přesto stojí za zhlédnutí především kvůli autentickým reakcím ostatních soutěžících.

FOTO: Čápi s mákem

Zdroj: Archiv TV Prima

Po madam Mojsejové, kterážto se prý z osobních důvodů nemohla nadále účastnit, post nejakčnější dámy převzala Eva Máziková. Slovenská zpěvačka žijící v Německu. Svou upřímností a temperamentem své předchůdkyni silně konkuruje.

Další věhlasnou hvězdou je Dolly Buster. Co k ní dodat? Snad jen, že její postavu jí tiše závidí nejedna kyprá dáma a že mě velmi mile překvapila svým chováním. Uvidíme ještě, jak se nám předvede u plotny.

Populárním osobnostem reality show prospívají

Diva mnoha profesí, Agáta Hanychová, ve společnosti svých kolegyň působí jako mámina hodná holka. Kdo ví, třeba je Paris Hilton taky jen dobrá podnikatelka. Ať už je to jakkoli, Agáta ukázala, že má smysl pro humor a viditelně ví, co dělá nejen v kuchyni, kde ve včerejším díle vymazlila řízečky, které voněly přes obrazovku až do našeho obýváku.

FOTO: Zuzana Belohorcová

Zdroj: Archiv TV Prima

Bulvárními plátky obletovaná Iveta Bartošová se snad konečně zvedne v očích svých spoluobčanů na nějakou solidní pozici. Sice z jejího dojatého tónu máte pocit, že se co chvíli rozbrečí, na druhou stranu se jí po superakčně prožitém pondělku u Mojsejových ani moc nedivím.

Posledními sympatickými celebritami jsou moderátorka a reportérka Zuzana Belohorcová s manželem Vlastou Hájkem. Ti se kvůli své malé dcerce na večeřích střídají a řekla bych, že se chvílemi opravdu nestíhají ani divit, kde se to zrovna ocitli.

FOTO: Čápi s mákem

Zdroj: TV Prima

Nejspíš ze škodolibosti TV Prima do pořadu zařadila i hlas lidu – Lídu Žamberyovou. Tato velmi svérázná amatérská kuchařka účinkovala už i ve výše zmíněném Prostřeno, kde si nezapomenutelně přinesla vlastní svačinku a odmítala jíst spoustu konkurenčních pokrmů, přestože doma připravila silně lokální pokrmy.

Ačkoli možná tak trochu zvedá některým divákům mandle, Primě se její záměr podařil – zaujme a rozčeří vody. Doufejme, že se jí to alespoň vyplatí…

Výherce nezíská nic

A o co v soutěži tedy jde? Každý den zve jedna celebrita své kolegy k sobě domů a pohostí je. Na závěr večera se udílejí body, přičemž zástupce národa hlasuje tajně. Nehodnotí se jen pokrmy, ale také úroveň stolování, zábava a atmosféra.

FOTO: Čápi s mákem

Zdroj: Archiv TV Prima

Vítěz získá 250 000 korun, které podle výběru výherce poputují na jím zvolenou charitu. Částku bude předávat šéfkuchař Zdeněk Pohlreich.

Čápy s mákem dává Televize Prima a TV JOJ od pondělí 30. 8. do pátku, vždy od 20:00. Dnes, ve středu, nás diváky čeká Iveta Bartošová a její údajně sedlácké menu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Čápi s mákem nebo zoufalé manželky?