Menu
TOPZINE.cz
Sport

Camp Nou: Návštěva fotbalové Mekky

Redakce

Redakce

30. 9. 2010

FOTO: Stadion Camp Nou

Když jsem na začátku tohoto roku vybíral dovolenou, nedalo mi to a opět jsem si vybral Španělsko, tedy zemi fotbalu zaslíbenou. Ač nejsem velký fanoušek fotbalu, řekl jsem si, že když už pojedu podruhé do Barcelony, měl bych navštívit slavný stadion Camp Nou, na kterém svá utkání hraje FC Barcelona.

FOTO: Směr trasy byl značený páskou

Směr trasy byl značený páskou Foto: Ondřej Krajča, Topzine.cz

Opět jsem byl ubytován v přímořském letovisku Lloret de Mar, které je považováno za nejrušnější město pobřeží Costa Brava. Do Barcelony, kam to byla asi hodinka cesty, jsem se vlakem vydal třetí den dovolené. Cesta ubíhala bez problému a kolem poledne jsem byl v centru. Prohlédl jsem několik památek a zamířil na metro. Jediná zastávka u Camp Nou je od stadionu vzdálena asi 400 metrů.

FOTO: Stadion Camp Nou

Když jsem vyšel v cílové stanici na povrch, nestačil jsem se divit. Stadion v nedohlednu a všude samí „domorodci“, staré domy a uličky. Španělsky nemluvím, tak jsem zkusil angličtinu, která ovšem také nepomohla. Vydal jsem se tedy nejbližší uličkou vstříc stadionu, který tam někde údajně měl být. Dojdu na hlavní ulici, ujdu ještě asi 200 metrů a přede mnou se náhle objeví obrázek, který jsem chtěl vidět. Obrovský komplex fotbalového stadionu Camp Nou, basketbalového stadionu a rychlobruslařské haly. Už u vstupu mě zaujaly ceny lístků na zápas s AC Milán. Nejlevnější vstupenka vycházela v přepočtu na českou měnu na 500 korun. Jdu tedy dál a snažím se najít pokladnu k zakoupení lístku na prohlídku stadionu. Dojdu k ní a co nevidím. Řadu, která se táhne někam hodně daleko. No nic, jdu si stoupnout na konec řady. Průměrná čekací doba na lístek je asi 50 minut, což není tak úplně špatné. Cena lístku je asi 250 korun a já vyrážím na prohlídku.

FOTO: Pohár pro vítěze Ligy mistrů

Pohár pro vítěze fotbalové Ligy mistrů Foto: Ondřej Krajča, Topzine.cz

Chvíli bloudím a nevím kudy kam. Nakonec najdu správnou trasu. Ještě před vstupem na stadion se zastavuji u velkého znaku Barcelony a následně vyrážím na stadion. Otevřu dveře a prohlížím historii klubu. Všude jsou repliky všech možných trofejí. Nechybí ani pohár za vítězství v Lize mistrů nebo Zlatý míč pro nejlepšího fotbalistu. Podle trasy pokračuju a vstupuji na stadion. Opravdu krása. Zastavil jsem se a prohlížím si jej z nějakého čtvrtého patra. Jdu výš a usedám na sedačky. Výhled je to skutečně nádherný. Pomalu scházím po schodech dolů a pokračuji po trase do vnitřku stadionu. Tam se podíváme příště…..

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Camp Nou: Návštěva fotbalové Mekky