Calvin Harris láme rekordy. Obsadil devět příček v britské Top 10

Producent a DJ, kterému patří zásluhy za písně nejen pro Rihannu a Florence Welch, díky grafu zjistil, že se v něm vyšplhal na tzv. Number Nine.

Calvin Harris, Zdroj: Columbia Records
Calvin Harris, Zdroj: Columbia Records

„Tento graf je ve Velké Británii historicky první, je to poprvé, kdy měl někdo devět z deseti top singlů,“ vysvětluje Harris. Do první desítky singlů se dostalo devět jeho songů. Všechny navíc pocházejí z téhož alba.

DJ musel být výsledkem překvapený, v květnu totiž řekl: „Dělám více taneční hudbu, která se pravděpodobně nedostane do hitparád.“ Proto padlo i peprnější slovo: „Chci prostě dělat dobrou hudbu. Toto ocenění je jako kreslení čáry v posledních dvou letech, kdy jsem dělal intenzivní * práci.“

Devětadvacetiletý skotský zpěvák, skladatel, producent a DJ debutoval albem I Created Disco v roce 2007. Úspěšné písně Acceptable in the 80s a The Girls  byly oceněny zlatou deskou. Druhé album Ready for the Weekend se vyšplhalo až na špičku hitparády nejprodávanějších alb ve Spojeném království. Poslední desky z roku 2012 s názvem 18 Months se prodalo 540 tisíc kopií.

Calvin Harris láme rekordy. Obsadil devět příček v britské Top 10
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*