Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Café Egon Schiele Art Centrum: Relax v srdci Krumlova

Samcová Jana

Samcová Jana

4. 4. 2010

Při dlouhých procházkách romantickými zákoutími Českého Krumlova člověka čas od času přepadne dráždivá chuť na dobrou kávu a nějaký ten zákusek na doplnění tukových zásob. Míst, která nabízejí obojí je v kouzelném městě nepřeberně. Zastavme se protentokrát v příjemné kavárně v samém centru Krumlova.

Café Egon Schiele Art Centrum, Zdroj: Jana Samcová, Topzine.cz

Café Egon Schiele Art Centrum, Zdroj: Jana Samcová, Topzine.cz

Café náleží k uměleckému centru Egona Schieleho, rakouského malíře, který v Českém Krumlově dlouze pobýval začátkem dvacátého století. V historickém duchu této doby je zařízen celý interiér. Po celé ploše kavárny jsou rozprostřena letitá křesla, lampy i dekorace. Z každého kusu výzdoby čiší opar vzpomínek evokující dětství strávené u babičky na chalupě. Dominantou kavárny je masivní černé křídlo, které slouží jako stůl, na němž se rádoby nenuceně povaluje šachovnice vybízející ke spontánní partii. Klavír je obklopen stařičkým gaučem, na němž odpočívá několik plyšových medvědů. Vše působí vyrovnaným nepřeplácaným dojmem, vládne zde neopakovatelná atmosféra.

Kavárna je oblíbeným místem umělců i milovníků umění, je vyzdobena nádhernými obrazy a uměleckými předměty. V zimě se pokocháte jedinečným vnitřkem podniku, v létě vás uhrane půvabné nádvoří muzejního komplexu. To vše za asistence výborných domácích moučníků jako je jablečný štrúdl, tvarohový závin, palačinky nebo povidlové trojhránky. Svlažit hrdlo můžete čerstvě lisovanou ovocnou šťávou, moravským i mezinárodním vínem, nebo kofeinovým nápojem připravovaným z nejlepším druhů arabské i italské kávy. Příznivci kávy jistě ocení italskou značku Hausbrant (Trieste 1892). Zavedou-li vás vaše unavené kroky právě sem, litovat rozhodně nebudete.

ADRESA: Široká 71, 381 01 Český Krumlov

OTEVÍRACÍ DOBA: denně 10 – 18 hodin, v létě a o svátcích od 7 hodin ráno do pozdních večerních hodin.

TIP NA PITÍ: Svařené červené víno

TIP NA JÍDLO: Medovník 45,-

HODNOCENÍ: 4****

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_cesky_krumov_cafe_egon_schiele_2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Café Egon Schiele Art Centrum: Relax v srdci Krumlova