Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bývalý bubeník Guns N´Roses Matt Sorum koketuje s electro rockem. Pod pseudonymem

Bývalý bubeník slavných Guns N‘ Roses Matt Sorum si založil novou skupinu, jíž pojmenoval Diamond Baby. Jeho jméno však v seznamu hudebníků nehledejte, pro tento projekt zvolil pseudonym Baron von Storm.

 Klip The Last Rockstar, Zdroj: youtube.com

Klip The Last Rockstar, Zdroj: youtube.com

Diamond Baby mají na kontě zatím jediné album podpořené klipem k pilotní písni The Last Rockstar. Ve vyšperkovaném videu uvidíte mimo zbytku kapely sestávajícího z půvabné zpěvačky Ace of Diamonds, klávesistky Lisy the Lover, baskytaristy Mr. Fitze a kytaristy Duka Oz také hromadu hvězdných hostů. Z nich namátkou jmenujme Jane Lynch, Juliette Lewis či motorheadovského Lemmyho.

Jelikož Diamond Baby mají v úmyslu působit spíše na vizuální stránku věci, přijal bubeník Matt Sorum, jak bylo již předesláno, nový pseudonym, aby do celého konceptu lépe zapadl. Sám toto zabroušení do electro rocku, jak žánr skupiny sám označil pro časopis Rolling Stone, komentuje: „Chtěl jsem si trošku zalaškovat s jiným odvětvím muziky než doposud. Takže má rocková stránka se jmenuje jinak. S tímto jménem se cítím tak trochu jako Ziggy Stardust.“

Matt Sorum rovněž nedávno promluvil s tiskem i o své hvězdné skupině Velvet Revolver. Ta se momentálně nachází na mrtvém bodě poté, co je opustil zpěvák Scott Weiland. V interwiew prozradil, že jedním z vážných uchazečů na tento post překvapivě byl frontman skupiny Slipknot Corey Taylor: „Líbilo se nám to. Měli jsme deset písní. Mohli jsme to album vydat hned zítra. Je hotové, řekl jsem, pojďme do toho. Ale Slashovi se to nezdálo. A pokud se to nelíbí všem ve skupině, nejdeme do toho.“

Takže z dalšího alba Velvetů opět sešlo, Sorum ovšem hýří optimismem – stále toto období považuje za pauzu, nikoli za konec. Mezitím mají všichni členové stejně jako Matt pořádně na pilno. Například Slash se pustil do práce dokonce s Disney. Nahrál znělku pro kreslený film na motivy seriálu Phineas And Ferb.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bývalý bubeník Guns N´Roses Matt Sorum koketuje s electro rockem. Pod pseudonymem