Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Bylo tu však něco krásného, co drtí – zapomnění na stesk života i smrti…

Redakce

Redakce

4. 7. 2010

Také jste si všimli, že poslední měsíc přibývá ve vývěsních tabulích jedno parte za druhým? Ve čtvrtek 1. července proběhlo poslední rozloučení s českou syntaktičkou Evou Hošnovou, příští týden se rozloučíme s překladatelkou Ludmilou Duškovou. Ale abychom jen netruchlili – třeba v sobotu můžete vyrazit na výlet Máchovým krajem!

FOTO: Lilie

„Já budu tvá země / buď můj stín,“ stojí na parte Ludmily Duškové (*1932), jež zemřela po dlouhé nemoci 24. června 2010. Ludmila Dušková vystudovala češtinu a ruštinu, oběma jazykům zůstala věrná po celý život věrná, a to jako překladatelka, editorka i redaktorka. Letos v zimě vyšla v nakladatelství Akropolis kniha Všecko jsem skoro zapomněl…, kterou překládala spolu se svým manželem Václavem Daňkem. Ludmila Dušková byla také spoluzakládající redaktorkou revue Světová literatura. Poslední rozloučení proběhne 7. července od 14 hodin ve Velké obřadní síni strašnického krematoria.

FOTO: Všecko jsem skoro zapomněl

Z přebalu knihy Všecko jsem skoro zapomněl (V. Šinkarjov), Zdroj:archív nakladatelství Akropolis

Máchův kraj a pražské parky

Ještě tento týden si v městské knihovně v pražských Bohnicích můžete prohlédnout výstavu dokumentující pražské parky, letité a solitérní stromy i ostrůvky zeleně. Příběhy stromů, parků a lidí jsou v knihovně k vidění i ke čtení. Výstava končí 9. července.

FOTO: Bezděz

Bezděz, Foto: Karmela Beránková, Topzine.cz

V sobotu 10. července se můžete vydat na pouť Máchovým krajem, který se koná u příležitosti 200. výročí narození K. H. Máchy. Výlet, při němž se podíváte například na Bezděz, pořádá o. s. Ze severu. Trasa začíná v Jestřebí u České Lípy a končí na Bezdězu, dlouhá je přibližně 22 kilometrů. Sraz je na nádraží v Jestřebí v 10 hodin.

7. 7., 14.00 Poslední rozloučení s Ludmilou Duškovou, Praha

9. 7. Končí výstava v MKP Bohnice, Praha

10. 7., 10.00 Pouť Máchovým krajem, Jestřebí

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bylo tu však něco krásného, co drtí – zapomnění na stesk života i smrti…