Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Bydlení v mrakodrapu v centru Miami: připravte si 290 milionů korun

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

11. 8. 2013

Luxusní bydlení a architektura šitá městu na míru: tak by se dal stručně charakterizovat projekt nového mrakodrapu, který má vzniknout v centru Miami. Prohlédněte si ho i vy!

[nggallery id=2500]

Šedesát pater vysoká obytná budova rozhodně nebude nic pro chudé nájemníky. Nejlevnější byty k zakoupení přijdou v přepočtu na necelých 100 milionů, nejdražší se vyšplhají až k 290 milionům korun. Obyvatelé zde nicméně mohou čekat veškerý luxus: spodní patra a přilehlé okolí nabídnou komplex lázeňských bazénů. V horních patrech bude vybudován aquapark a střecha budovy poslouží jako přistávací plocha pro helikoptéry.

Výjimečná bude budova i svým exteriérem. Opírat se bude o betonový exoskelet, který ji jasně odliší od okolních budov. „Miami doslova miluji, ale většina tamějších budov s atmosférou města moc neladí,“ svěřila se Zaha Hadid, vedoucí firmy, která projekt vytvořila. „Chtěli jsme za každou cenu vytvořit něco jiného, soustředit se i na vnější strukturu a její návaznost na krajinu.“

V Miami kromě luxusního bydlení v současnosti vzniká také moderní kongresové centrum nebo budova pro volnočasové aktivity.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bydlení v mrakodrapu v centru Miami: připravte si 290 milionů korun