Menu
TOPZINE.cz
Hudba

BUM? Bratislavský Undergroundový Majáles!

Martin Peška

Martin Peška

19. 5. 2009

 

V sobotu 23. května se má v bratislavském klubu PKO uskutečnit první ročník oslav slovenského undergroundu pod názvem Bratislavský Undergroundový Majáles, zkráceně BUM 2009. Vystoupit mají například Zóna A, Slobodná Európa či čeští Psí vojáci.

„Koncert kapiel Zóna A a Slobodná Európa na tejto akcii bude súčasťou ich spoločného turné po Slovensku a Českej republike pod názvom „45 Birthday Party Tour 2009″,“ uvedl za pořadatele Roman Fecko.

Celá akce by se měla nést v atmosféře výročí, protože psí vojáci letos oslaví 30. narozeniny. Výročí oslaví i obě slovenské kapely, Zóna A pětadvacet a Slobodná Európa dvacet let.

Jako další na prvním ročníku BUMu zahrají Chiki-liki-tua, Kosa z nosa, Živé kvety, Vrbovskí víťazi a Vandali.

„Zóna A už prezradila, že na koncerte vystúpi ako v súčasnej, tak aj v pôvodnej zostave,“ prozradil Fecko a dodal: „Ďalej za zmienku stojí fakt, že snáď najväčšia slovenská undergroundová legenda aká tu kedy bola a to skupina Kosa z nosa sa na pódiu predstaví prvýkrát od roku 2001, čiže po ôsmych rokoch.“

Na místě má natáčet Tereza Nvotová, jejíž záběry budou použity do dokumentu o slovenském undergroundu. Akce začne v sobotní odpoledne v 15 hodin. Konec je plánován okolo třetí hodiny ranní.  Vstupenky jsou do pátku v předprodeji za 12 euro, v den konání budou k sehnání na místě o euro dražší.

Více informací na www.bum.eu.sk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

BUM? Bratislavský Undergroundový Majáles!