Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bujarý večírek slibují v Rock Café punkoví The Dreadnoughts a italští skáčkaři Talco

Jaroslav Pustina

Jaroslav Pustina

14. 1. 2011

Pokud jsou krabicák, číro a kostkované kalhoty pro vás denní realitou, určitě byste si neměli nechat ujít 28. ledna v pražském Rock Café koncert celtic-punkových The Dreadnoughts a italské ska bandy Talco. Podle všeho se totiž bude jednat o akci, na kterou jen tak nezapomenete.

foto The Dreadnoughts

The Dreadnoughts, Zdroj: pořadatel akce

The Dreadnoughts není třeba příliš dlouze představovat. Kdo zná, ten ví. Kdo nezná, ten pozná. Energický mix tradiční irské lidové muziky a obhroublého pivního punku vytváří velmi výbušnou kombinaci. Je to zkrátka muzika, u které si musíte prostě objednat ještě jedno pivo, přestože sotva stojíte na nohou, a necháte ho zvětrat na stole, zatímco se držíte zuby nehty v tanečním víru.

Ale The Dreadnoughts nehrají jen jakýsi podivný punk s píšťalkami, mandolínou a akordeónem. Jejich poslední album Polka’s Not Dead je přehlídkou všech myslitelných i nemyslitelných stylů. Na jednom albu nám na podhoubí street punku vyrůstají hospodské odrhovačky, námořnické písně, cikánské melodie a samozřejmě polka.

Irskou zimu vystřídá italská pohoda

Spolu s The Dreadnoughts se představí i italští Talco. Benátští rebelové vylezli se svým debutem Tutti Assolti ze svých sklepních zkušeben, rozhýbali stojaté vody městských kanálů k nelibosti poklidných gondolářů a vyrazili vpřed na vlně antifašismu a tolerance ve svém ska-parníku. Podobně jako jejich kolegové The Dreadnoughts i Talco mísí svůj italský folklór s punkem a ska. Jižanský nářez odsuzující diskriminaci a rasismus tak s sebou po mrazivém irském celtic punku přinese vlnu světla a pohody z letních Benátek.

Pokud jste byli na loňském festivalu Mighty Sounds 2010, kde jste mohli obě kapely vidět, určitě si už běžíte koupit lístky. Pokud to pro vás ostatní bude poprvé, tak se máte na co těšit. Poprvé je to totiž vždycky nejlepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bujarý večírek slibují v Rock Café punkoví The Dreadnoughts a italští skáčkaři Talco