Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Buďte sexy se zumbou

Irena Siudová

Irena Siudová

27. 1. 2011

Už jste to zkusili nebo o tom alespoň uvažujete? Nevíte, co od ní čekat, ale zatím jste slyšeli samou chválu? Sotva se objevila na scéně, stala se obrovským hitem. Zjistěte, zda je zumba tím pravým i pro vás.

Zdroj: sxc.hu

Možná nejste tak úplně sportovní typ a po návštěvě posilovny nebo tělocvičny jste zjistili, že vás cvičení vůbec nebere. Přesto byste opravdu rádi zapracovali na své postavě, nechali při pohybu vyplavit nějaké ty endorfiny a začali pravidelně sportovat. Potom vám zaručuji, že vás tento fitness program pocházející z Kolumbie dostane. Protože když jdete na zumbu, nejdete si zacvičit. Jdete na party.

Je to zábava. Nečekává vás totiž žádné nudné hopsání, kdy počítáte cviky a modlíte se, aby už to bylo za vámi. Na zumbě si zatančíte a budete si připadat sexy. Přitom tato aktivita vznikla náhodou. Její zakladatel, fitness trenér a choreograf Algerto Beto Peréz, si totiž na hodinu aerobicu zapomněl vzít hudbu a tak zaimprovizoval a ke cvičení použil kazetu s latinskoamerickou hudbou, kterou zrovna poslouchal v autě. Z toho jste nejspíše pochopili, že zumba spočívá v kombinaci tradičního aerobic cvičení se základními kroky salsy, merenguy, cumbie, flamenka, tanga a dalších.

Zumba brzy překročila hranice Spojených států a na to se dostala také do dalších zemí světa. Dnes se tančí téměř všude a lekce bývají často zcela zaplněny. Nemusíte se bát přijít kdykoli, třebaže už se ve vašem městě zumba předcvičuje nějaký čas. Kroky se snadno naučíte a na každou další sestavu v kombinaci s živelnou hudbou se budete těšit. Hodina uběhne, ani nebudete vědět jak. Počítejte s tím, že se zpotíte stejně jako u jiných sportů, pobavíte se a budete odcházet veselí a uvolnění.

Zdroj: sxc.hu

Více zumby

Pro velikou oblíbenost vznikly Zumbatony. Zumba maratony, trvajících klidně i čtyři hodiny, během kterých se vystřídají různí instruktoři. O přestávkách se v rámci programu můžete těšit buď na míchané nápoje, modní přehlídku nebo jiné kulturní vložky. Záleží na organizátorech.

Zumba se stala během krátké chvíle oblíbenou aktivitou a zájem o ni stále stoupá. Proto vás asi nepřekvapí, že zumbisté mají své vlastní oblečení. Jde o tílka, topy, sportovní kalhoty, mikiny a také tenisky v zářivých barvách. Pro opravdové milovníky jsou k zakoupení také doplňky v podobě potítek, sponek, kabelek, náramků, náušnic nebo přívěsků. Výběr je bohatý a oblečení je skutečně kvalitní a pohodlné.

Už jste se rozhodli, že to zkusíte? Proč ne. Nezáleží na tom, zda jste žena nebo muž, protože tohle je cvičení pro každého. Dokonce existují také lekce zumby pro děti. Můžete ale chodit klidně společně. Nikdo nikoho do ničeho nenutí a záleží jen na vás, jestli nějakou písničku vynecháte a budete se jen dívat, nebo budete tančit do roztrhání těla. Zaručeně vás to chytne a budete se těšit na další hodinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Buďte sexy se zumbou