Menu
TOPZINE.cz
Krása

Buďte krásně opálení i v zimě

Přáli jste si mít vždy krásně opálenou pokožku, ale po návštěvě solária výsledek nebyl takový, jak byste si představovali? Museli jste chodit do solária opakovaně, abyste byli s výsledkem spokojeni? Začaly se vám v důsledku slunečního záření dělat první vrásky? Nebo se slunci raději vyhýbáte, protože se bojíte rakoviny? Toto nebezpečí už nehrozí. Nyní můžete vyzkoušet kosmetické opálení.

Renata Langmannová využívá kosmetické opalování hlavně před přehlídkou, Zdroj: provocative-beauty.cz

Výsledek uvidíte už přibližně po 3 hodinách od prvního použití, kdy pokožka začne krásně hnědnout. Budete rovnoměrně opálení bez nutnosti každodenního použití solária, kde výsledek vidíte až po několika návštěvách. Navíc je kosmetické opálení zdravé.

Nehrozí zčervenání kůže, neobjevují se po něm vrásky, pokožka nestárne jako u slunečního záření. Kosmetické opálení je vhodné pro všechny věkové kategorie. U lidí trpících ekzémy, cukrovkou nebo těhotných žen je nutná konzultace s lékařem.

Jak to funguje?

Jde o sloučeninu získanou z cukrové třtiny nebo řepy DHA (dihydroxyaceton), která se původně používala při rentgenování. To, že při potřísnění kůže dochází k jejímu hnědnutí objevila až Eva Witgensteinová, když zkoumala účinky DHA u dětí s poruchami příjmu glykogenu.

DHA reaguje s aminovou skupinou aminokyselin a vytváří tak barevné látky zvané melanoidiny. V kombinaci s cukrem a buňkami na pokožce způsobuje ještě výraznější zbarvení. Je schválena Americkou správou pro potraviny a léky a je méně toxická než kofein nebo stolní sůl.

Vyzkoušeli jsme za vás

V salonu Provocative Beauty aplikaci látky ještě vylepšili a tento způsob uvítají především lidé, kteří mají rádi soukromí a neradi se vystavují nazí před dalšími lidmi. Zkonstruovali zde totiž samoopalovací kabinu, kterou si může každý ovládat sám.

Samoopalovací kabina má hlasový výstup, Zdroj: provocative-beauty.cz

Kabina má navíc mluvený výstup v několika jazycích a dává přesné instrukce k použití. Majitelé nápadu testovali tento unikátní způsob celé dva roky.

Před aplikací

Den před aplikací se doporučuje udělat peeling celého těla včetně obličeje. V den aplikace je důležité se osprchovat a umýt mýdlem, aby pokožka nebyla mastná. Je možné i znovu provést peeling nebo použít masážní žínku.

V den nástřiku by se neměl nanášet žádný krém ani deodorant nebo prostředek proti pocení. Před vstupem do kabiny je nutné si nanést na kraje chodidel, prsty a kotníkovou kost množství bariérového krému, který brání nadměrnému zbarvení nehtů a nepreferovaných částí těla.

Poté si navléknete ochranné návleky na nohy. Bariérový krém se nanáší také na dlaně až ke kosti, podél dlaní, na nehty a okolní kůži, kterou nechceme mít opálenou. Protože suché části těla se snadněji zbarví, nanáší se krém také na lokty. Na vlasy si nasadíte ochranou čepici. A můžete vstoupit do kabinky.

Kabina vypadá podobně jako sprchový kout a na dně jsou vyznačené stopy pro chodidla. Kabina se vás znovu zeptá, zda jste nanesli tento krém na zmíněné části těla. Nyní máte poslední možnost tak učinit, pokud se tak nestalo.

Indikátor stop vám pomáhá zaujmout správný postoj, Zdroj: provocative-beauty.cz

Pokud jste připraveni, můžete zmáčknout tlačítko start. Podlaha kabiny se začne otáčet a na stěně kabiny se rozsvítí světla, které vaše tělo předehřejí na správnou teplotu kvůli otevření pórů a lepší aplikaci látky. Předehřátí trvá necelých pět minut a samotný nástřik pouze 40 vteřin.

Po dobu nástřiku mějte ruce spojené nad hlavou a mírně zakloněnou hlavu, aby se látka dostala také na krk. Nástřik probíhá nejdříve na záda a pokračuje po celou dobu otáčení. Po skončení vyjděte z kabiny, ručníkem odstraňte z nohou návleky, utřete si ruce a setřete zbytky krému bránícího opálení do ručníku a natřete se krémem, který podporuje rovnoměrné opálení a zamezuje lepkavému pocitu.

Po nástřiku

Šest až deset hodin po nástřiku je doporučeno nesprchovat se, nechodit do posilovny, sauny nebo na masáž. Přestože nehrozí obarvení oblečení, látka reaguje spolu s gumou, doporučuje se tedy volné tmavé oblečení.

Několik hodin po aplikaci můžete cítit zápach podobný jako při použití solária. Tento zápach ovšem po osprchování zmizí. Pokud se o pokožku nebudete dále starat, opálení vám vydrží přibližně týden. S použitím přípravků je ovšem možné vaše opálení prodloužit až na tři týdny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Buďte krásně opálení i v zimě