Budova v budově: za zdmi pily v Madridu vzniklo umělecké centrum

Nové umělecké centrum vzniklo z nevyužívané továrny v centru Madridu. Původní průmyslová budova ale zůstala neporušená: nové prostory vytvořili architekti prostřednictvím nových barevných plastových stěn.

Opuštěné prostory za zlověstnými betonovými stěnami oživila lehká a flexibilní barevná konstrukce. Architekti z firmy Langarita-Navarro Arquitectos svůj výtvor nazvali La Cosa neboli Věc. „Pomocí nejnovějších technologií jsme vytvořili vzdušnou konstrukci, která se dá v případě potřeby snadno přizpůsobit. Materiály jsou navíc velmi trvanlivé,“ dodávají autoři.

Uvnitř se třípatrová budova od ponuré fasády zvenčí kompletně liší: září rozličnými neonovými barvami. Vstup zajišťuje dřevěný průchod. Centrum je opatřeno i zbrusu novými schodišti, nábytkem a technologií k promítání.

Architektura firmy Langarita-Navarro Arquitectos je charakteristická množstvím geometrických tvarů a neotřelými nápady. Ačkoliv umělecké centrum je první svého druhu, podobné nápady už společnost realizovala i v dalších částech města.

Budova v budově: za zdmi pily v Madridu vzniklo umělecké centrum
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Budova v budově: za zdmi pily v Madridu vzniklo umělecké centrum

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*