Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2022

Budou se v Česku natáčet nové Hvězdné války?

Martin Peška

Martin Peška

1. 6. 2009

Hvězdné války čeká pravděpodobně nová verze, mělo by se jednat o hraný televizní seriál, který by se mohl točit v České republice. Potvrdil to i pětašedesátiletý americký producent a režisér George Lucas, jehož jméno je spojováno nejen se Star Wars, ale i s Indianen Jonesem.

„Našli jsme tady spoustu talentů a pokaždé s radostí přijíždíme znovu. Ale česká vláda si nevšimla, že od té doby se svět změnil. Navíc teď finanční krize zasáhla filmový průmysl možná více než jiná odvětví, proto i my logicky hledáme výhodnější podmínky, a ty už dnes nabízí spousta zemí v Evropě,“ řekl Lucas v rozhovoru pro iDnes.cz.

Řešením podle něj by bylo, kdyby se v České republice zavedly takzvané pobídky, které fungují v jiných zemích Evropy, do nichž filmové štáby z Česka odcházejí. V současné době naší vlasti podle Lucase nejvíce konkuruje Maďarsko. Pokud by se u nás pobídky zavedli, je rozhodnutý točit televizní Hvězdné války v naší zemi, kde se chystá zaměstnat přímo 200 lidí a dalších 500 nepřímo na dobu minimálně čtyř let.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Budou se v Česku natáčet nové Hvězdné války?