Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Budiž světlo! Jak proměnit interiér pomocí správného osvětlení

Že světlo umí udělat s atmosférou opravdové divy není žádná novinka. Víte ale, jak ho kreativně uplatnit v interiéru, aby vás nikdy nepřestalo bavit? Podívejte se na naše tipy.

Chytré svítidlo za televizí

Prvním místem, kam vás možná nenapadne umístit lampu, je za televizí. Svítidlo totiž nebude vidět. Ale v tom je právě to kouzlo. Skryté osvětlení promění atmosféru někdy mnohem snadněji než nápadný lustr. Doporučujeme vybrat osvětlení, jímž doladíte také své filmové zážitky. Některé prémiové chytré televize umožňují připojení kompatibilních LED pásek, které pak osvětlují zeď barvami, jež jsou právě na obrazovce. Filmový prostor tak v podobě barevného světla pokračuje i na stěně za televizí.

Chápeme ale, že ne všichni mají takovou televizi doma. Vynikající službu udělají také chytré lampy z eshopu E1, které lze ovládat mobilem, nebo svítící lamely s dálkovým ovládáním. Je velmi příjemné, když můžete měnit barvu a intenzitu osvětlení, aniž byste museli vstát ze sedačky.

Lampa, která bublá – nakoupíte v Asko nábytku.

Jestli hledáte světlo, které je „úplně k ničemu“, ale rozhodně se postará o jedinečná estetický zážitek, poohlédněte se po lampách s bublinami. Nemusíte přitom hledat jen známé lávové lampy, které jsou mimochodem opět v kurzu, ale zaujmout vás mohou i lampy vodní. Jedná se o čistě dekorativní svítila tvořená prosvíceným skleněným tubusem s vodou, ve kterém se vznášejí drobné dekorace a jímž probublává vzduch.

Vodní lampy rozhodně nejsou pro každého, ale své nadšence si najdou. Hodí se jako kuriozita do moderního interiéru nebo jako vizuálně zajímavý prvek do dětského pokoje. Dva cenově dostupné modely prodává Asko nábytek.

Ratan, proutí a plechové krajky

Mluvíme sice o světle, ale někdy ještě hezčí než světlo samotné je stín, který udělá dekorativní stínidlo. To a mnoho dalšího nakupujte v obchodě LaHome. Při výběru zejména stropního osvětlení věnujte tvaru a struktuře stínidla patřičnou péči. Zaměřte se na to, zda nebude svítit do očí (pozor na stínidla, který kryjí žárovku jen shora), či dostatečně osvětli prostor, který chcete.

Hledáte-li lustr především pro navození atmosféry, mrkněte na nabídku obchodu LaHome. Najdete zde designová svítidla v industriálním i romantickém stylu. Vyzkoušejte, jak bude na vašich zdech vypadat stínohra lustru upleteného z ratanu nebo proutí. Specialitkou pro maximální romantiky jsou pak plechová stínidla s děrovaným krajkovým motivem nebo luxusní lustr, jehož světelný zdroj stíní kapradinové listy ze zlatého kovu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Budiž světlo! Jak proměnit interiér pomocí správného osvětlení